Armáda spásy upozorňuje na problémy samoléčby bezdomovců

pátek, 22. února 2019, 22:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Armáda spásy jde s novou kampaní „až na dřeň“, ukazuje, kam až vede samoléčba lidí bez domova.

Armáda spásy chce s novou kampaní upozornit na rizika samoléčby lidí bez domova, zároveň vyzývá k příspěvku na vznik a provoz specializovaných ordinací.

„Lidé bez domova se často léčí naprosto nevhodným způsobem. Sami si naordinují neznámé a prošlé léky, které našli v popelnici, a kvůli nepříjemným zkušenostem se také mnohdy vyhýbají návštěvě klasického nemocničního zařízení,“ uvádí zástupce Armády spásy, major Přemysl Kramerius.

Kampaň, jež poběží na sociálních sítích, staví až na nepříjemně reálných obrazech, zachycujících časté zdravotní problémy, s nimiž se bezdomovci běžně potýkají. S drásavou vizuální podobou pak výrazně kontrastuje text, který má podobu strohé lékařské zprávy. Cílem je odhalit napětí mezi klasickými lékařskými postupy a praxí, kterou lidé bez domova dennodenně zažívají.

„Šli jsme po samotné podstatě věci. Chtěli jsme představit problém samoléčby v syrové podobě a úplně se vyhnout jakýmkoliv reklamním klišé. Proto jsme ve spolupráci s terénním pracovníkem Armády spásy zkontaktovali reálné bezdomovce, kteří se stali hlavními tvářemi kampaně,” říká David Suda, kreativní ředitel WMC/Grey, která kreativu kampaně na vlastní náklady připravila. O produkci se postarala společnost AZN kru. Režie se ujal Dužan Duong.

-stk-