Český squash má nové logo a vizuální identitu

středa, 20. února 2019, 12:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Český squash má novou tvář: letící míček má symbolizovat úspěchy nastupující generace.

Zdroj: Česká asociace squashe

Zdroj: Česká asociace squashe

Česká asociace squashe připravila nové logo a vizuální identitu pro svoji veřejnou komunikaci. Míček se dvěma tečkami a trajektorií letu má symbolizovat úspěchy nastupující mladé generace hráčů. Chce také sdělit, že ze squashe se stává populárnější sport, který má ambice dostat se na olympijské hry. „Logo je moderní, jednoduché a dynamické, což přesně vystihuje charakteristiku tohoto sportu,“ uvedl Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.

Zadání na nový grafický vizuál vypracovala brněnská agentura Aetna. „Letící míček je pro nás nezaměnitelným symbolem squashe, a s tím jsme pracovali. Text názvu asociace evokuje stěnu. Reprezentativní, ale současné písmo a použití národních barev symbolizují hrdost a důstojnost,“ vysvětlil Roman Šťastný, ředitel agentury.

V České republice squash pravidelně hraje 70 tisíc hráčů na téměř 500 kurtech, v celkem 69 klubech je evidováno více než 4000 závodních squashistů. 

Současně s novou grafickou podobou se rozhodla asociace používat v rámci své komunikace označení Český squash či Czech squash. „Doposud jsme se při komunikaci se členy zaštitovali asociací, rozhodli jsme se však pro změnu. Chtěli jsme odstranit punc funkcionářské autority. Při komunikaci směrem ven je pro nás tato varianta více sjednocující,“ prohlásil předseda Tomáš Cvikl, který se inspiroval podobnými aktivitami Českého hokeje, Českého florbalu a Českého volejbalu.

Nový vizuál se poprvé více ukáže na republikovém šampionátu, který proběhne 7. – 10. března v pražském obchodním centru Galerie Harfa. 

-mav-