ČT nasadí od 4. března seriál Zkáza Dejvického divadla

úterý, 19. února 2019, 14:40 Aktuality, TV MediaGuru

Další letošní novinka ve vysílání České televize se poprvé představí v pondělí 4. března.

Zkáza Dejvického divadla, foto: ČT

Zkáza Dejvického divadla, foto: ČT

Od pondělí 4. března zařadí Česká televize do vysílání šestidílný komediální seriál Zkáza Dejvického divadla. V čase od 21:05 zaujme prostor, který v současnosti patří seriálu Most!, jehož závěrečný díl odvysílá ČT v pondělí 25. února. V režii Miroslava Krobota se představí celé Dejvické divadlo — nejen všichni členové souboru, ale také ostatní zaměstnanci.

Příběh seriálu vychází ze smyšlené situace, kdy Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. 

„Seriál nesleduje osudy jednotlivých postav v čase, ale uvidíme šest samostatných příběhů. V každém díle se řeší aktuální krizová situace ohrožující samu existenci souboru. S přibývajícím počtem dílů se krize divadla prohlubuje," popsala kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková.

„Myslím, že divák pochopí, že se jedná o velkou nadsázku a mystifikaci, ale je tam spousta míst, která se blíží realitě, a to nejen z hlediska prostředí. Narážky na to, co se kdysi stalo, či nějaké dávné historky zapracovány jsou, některé ezoterické rituály také. Je důležité, aby to byl mix polopravdy a fikce, ale samozřejmě je všechno přestřelené,“ říká spoluautor námětu a scénáře Ondřej Hübl.

Ještě před premiérou v televizi je možné celý seriál vidět v celkem padesáti kinech napříč republikou, a to ve středu 27. února v celovečerním maratonu startujícím v 19 hodin. 

-mav-