Dokumentárním TV vládne Prima Zoom, následuje Kinosvět

čtvrtek, 14. února 2019, 16:30 Aktuality, TV MediaGuru

Trh dokumentárních televizních stanic se dělí mezi pět subjektů, které jsou zastoupeny v elektronickém měření.

Špicberky - ve stopách legend, foto: Prima Zoom

Špicberky - ve stopách legend, foto: Prima Zoom

Letos v únoru si televizní kanál Prima Zoom připomněl šesté výroční svého vysílání. V loňském roce dosáhl celodenního podílu na sledovanosti v průměru ve výši 1,79 % v divácké kategorii starší 15 let. Pro letošní rok připravuje další pokračování cestovatelské talkshow Hausbot Petra Horkého II. V únoru běží na Prima Zoom také speciál BBC Svět velkých koček, dále se budou vysílat například třináctidílná Hitlerova kronika, pořad Civilizace a umění, technické pořady Síla strojů, Majestátní vlaky nebo nové díly série Vetřelci dávnověku.

Prima Zoom je na trhu komerčních dokumentárních stanic divácky nejsilnější. Dvojkou trhu je stanice Kinosvět s loňským podílem na sledovanosti 0,21 % (15+). Dále následují stanice National Geographic, Spektrum a War svět válek, jejichž podíl na sledovanosti nepřekročil loni 0,10 % (15+, celý den). Data vycházejí z elektronického měření ATO-Nielsen Admosphere.

Loňským nejsledovanějším pořadem stanice Prima Zoom byl Yellowstone (140 tisíc diváků 15+) před Tajemným kouzlem bažin. Na stanici Kinosvět byly nejsledovanější pořady Případy FBI a Pověsti a záhady českých hradů.

-mav-