Frekvence 1 přidává zpravodajství, šéfredaktorem je Procházka

pondělí, 4. února 2019, 12:55 Aktuality, Lidé, Rádio MediaGuru

Šéfredaktorem Frekvence 1 se stává dosavadní redaktor Luboš Procházka. Ivana Zítová se posouvá na pozici projektového manažera.

Luboš Procházka. foto: Frekvence 1

Luboš Procházka. foto: Frekvence 1

Novým šéfredaktorem Frekvence 1 se od února stal Luboš Procházka, který na stanici doposud pracoval jako redaktor. Zpravodajský tým dále doplní na pozice zprávařů Tomáš Mařas a Martin BendaČeského rozhlasu. Dosavadní šéfka zpravodajství Ivana Zítová se aktuálně posouvá na pozici projektového manažera, kde bude mít na starosti zejména řízení všech procesů rádia.

Od února zařadila Frekvence 1 také v odpoledním bloku krátké zprávy po půl hodinách. Doposud bylo zpravodajství vždy pouze v celou hodinu. Nově tak poběží zprávy také v časech 15:30, 16:30 a 17:30.

Frekvence 1 tak pokračuje v proměnách schématu. Nejprve proměnila hudební skladbu a úpravy se dočkalo i selfpromotion, hudební obaly stanice a částečně i samotný program.

„Aktuálně jsme přistoupili ke změnám ve zpravodajství. Prodloužíme zpravodajské bloky, jeden speciální se objeví už v Ránu Frekvence 1. Zde máme nachystané právě Slovo šéfredaktora, kde bude Luboš Procházka posluchačům přinášet aktuální zprávy, komentáře a představí také, z jakého pohledu se budou redaktoři Frekvence 1 tématům věnovat,“ říká Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1.

Ivana Zítová, foto: Frekvence 1

Ivana Zítová, foto: Frekvence 1

Frekvence 1 už na konci loňského roku spustila novou imageovou kampaň s claimem Zapni rádio, vypni starosti. V té chce pokračovat i na jaře. Bude jí však ještě doplňovat o on-air a eventový formát „Frekvence 1 platí za Vás“, což je projekt, při kterém rádio proplácí lidem jejich nákupy či útraty. Z marketingového pohledu jde o drobné eventy v podobě výjezdů do regionů, kdy kromě účtů přidává drobné dárky jako jsou květiny, láhve sektu, dálniční známky, vstupenky na Parádafest. Mezi podpůrné marketingové aktivity pak patří i unplugged improvizované koncerty známých umělců.

 -mav-