Martin Dlouhý pomůže Rohlik.cz se zahraniční expanzí

pondělí, 18. února 2019, 11:00 Aktuality, Retail, Lidé MediaGuru

Bývalý CEO Makra a Tesca Martin Dlouhý bude mít v Rohlik.cz dohled nad expanzí do zahraničí, marketingem a zákaznickými službami.

Martin Dlouhý, zdroj: Rohlik.cz

Martin Dlouhý, zdroj: Rohlik.cz

Do představenstva online prodejce potravin Rohlik.cz nastupuje na pozici non-executive board member Martin Dlouhý, jenž v minulosti vedl maloobchodní řetězce Tesco, Makro nebo restaurace McDonald’s. Fungovat bude jako poradce pro manažerský tým. „Martin má jedinečné a unikátní zkušenosti z několika retailových trhů. Pevně věřím, že Rohlik.cz s ním nasměrujeme správným směrem. Dohled bude mít nad expanzí do zahraničí, ale také nad marketingem a zákaznickými službami,“ prohlásil Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz.

Martin Dlouhý přichází do Rohlik.cz se zkušenostmi z nejvyšších manažerských pozic. Ve společnosti Tesco působil jako CEO na Slovensku, poté byl členem evropského představenstva se zodpovědností za zákaznickou strategii. V Makru prošel za osm let několika pozicemi, například budoval ruský trh nebo měl na starost Českou republiku a Slovensko. Oba trhy řídil také jako ředitel McDonald’s. Zkušenosti s expanzí a s péčí o zákazníky má z Indie a z celého středního a východního evropského regionu.

„Rohlik.cz je skvělým konceptem, který v budoucnu změní celý český retailový trh. Zároveň má velký potenciál pro růst v zahraničí, obojímu bych rád pomohl,“ řekl Martin Dlouhý a dodal: „Vyhrávat bude kombinace kvalitního sortimentu se zákaznickým zážitkem. Výhodou je vstupovat do tohoto souboje jako inovativní online hráč, protože nemáte za sebou desetileté závaží investic a nainstalovaných kapacit, které vás brzdí v rozhodování.“

Rohlik.cz se v minulém roce dostal po čtyřech letech poprvé do zisku, obrat stoupl o 52 % na téměř 2,5 miliardy korun. V letošním roce plánuje Rohlik.cz obrat zdvojnásobit a expandovat do Maďarska.

-stk-