Stream.cz nasadí v březnu nový seriál Skvrna

úterý, 26. února 2019, 13:15 Internet & Mobil MediaGuru

Osmidílná minisérie režiséra Petera Bebjaka se odehrává v mysteriózní budoucnosti.

Skvrna, foto: Stream.cz

Skvrna, foto: Stream.cz

Stream.cz oznámil další novinku z programového schématu na rok 2019. Je jí osmidílná série Skvrna režiséra Petera Bebjaka. Postapokalyptický svět podle scénáře Zuzany Dzurindové a Petera Nagyho přenese diváky do mysteriózní budoucnosti odehrávající se po katastrofě, která vyhladila dospělou populaci, a na zemi tak zůstaly jen děti. Premiéra seriálu bude 10. března na Stream.cz.

Režisér kriminálních cyklů (Mordparta, Případy 1. oddělení, Četníci z Luhačovic), filmu Čára a Trhlina Peter Bebjak tak poprvé vytvořil krátký seriál pro online prostředí, kdy jeden díl trvá kolem dvanácti minut.

„Baví mě příběhy, které pracují s alternativní realitou, ve které si mohu vytvořit svět podle svých představ. Postapokalyptický život bez dospělých lidí, kde musíte dodržet autentičnost toho, jak by to opravdu mohlo vypadat. Jak by fungovalo společenství dětí. Jaké návyky, poznatky, zkušenosti by si sebou nesly, co by je poznamenalo a jak a za jakou cenu by se snažily přežít,“ uvedl Bebjak.

Seriál Skvrna se bude vysílat také na Televizi Seznam, a to vždy po dvou dílech za sebou od 7. dubna.

Synopse seriálu Skvrna

V blízké budoucnosti záhadná nemoc zabíjí dospělé. Civilizace, jak ji známe, zkolabovala. Na světě přežívají pouze děti. Sourozenci Tom, Klára a Viktor našli útočiště v bývalém internátě. Život jim ale obrátí naruby dětský gang v čele s Nikem, který se ohání pistolí. Vůdce domácí skupinky Viktor navíc pomalu dospívá a je jen otázkou času, kdy se mu na jazyku objeví obávaná skvrna – první příznak nemilosrdné nemoci, která má na svědomí i rodiče sourozenecké trojice…

  • Režie: Peter Bebjak
  • Scénář: Zuzana Dzurindová a Peter Nagy
  • Kamera: Martin Žiaran
  • Hudba: Tomáš Balák
  • Hrají: Jan Nedbal, Josef Trojan, Anastasia Chocholatá, Josefína Krycnerová, Barbora Horčičková, Adam Joura, Miroslav Sabadin, Karolína Lipowská, Jan Maršál, Michaela Pecháčková, Matěj Havelka a další
  • Kreativní producent: Daniel Strejc
  • Pro Stream.cz vyrobila DNA Production

-mav-