ABC ČR: Vogue v Česku prodává v průměru přes 20 tisíc kusů

úterý, 19. března 2019, 12:35 Aktuality, Tisk MediaGuru

Módní magazín Vogue, který na českém trhu vychází od loňského srpna, vstoupil do ověřování nákladů ABC ČR.

V24 Media, vydavatelství časopisu Vogue v České republice a na Slovensku, nechalo ověřit prodeje české edice módního magazínu Vogue. Podle závěrečné zprávy, kterou vypracovala Kancelář ověřování nákladu tisku – ABC ČR, představoval od srpna 2018 do února 2019 průměrný tištěný náklad 28 632 kusů a průměrný prodej 20 447 výtisků. Průměrný počet předplatitelů je 4 670.

„Velice mě těší, že nezávislý audit potvrdil to, co jsme deklarovali již na začátku roku – časopis Vogue CS se velmi úspěšně zařadil na český i slovenský trh tištěných časopisů a patří ke špičce v oblasti luxusní módy, což dokládá nejen počet předplatitelů a sledujících na sociálních sítích, ale také velké množství luxusních značek, které nás oslovují ke spolupráci. V letošním roce bychom rádi posílili oblast digitální komunikace, rozvinuli vlastní eventy či navázali partnerství s globálními lídry v oblasti módy a designu,“ uvedla Michaela Seewald, majitelka a ředitelka V24 Media.

Konkurenční Elle prodala za stejné srovnatelné období (od srpna 2018 do ledna 2019) podle ABC ČR v průměru 28 386 kusů. Magazín Harper's Bazaar měl podle stejného zdroje za toto období průměrný prodej 20 946 výtisků.

-mav-