Google loni odstranil přes dvě miliardy závadných reklam

čtvrtek, 14. března 2019, 16:45 Internet & Mobil MediaGuru

Google vydal zprávu o krocích, které v roce 2018 podnikl ve svých reklamních systémech proti podvodnému jednání.

Zdroj: Google

Zdroj: Google

Společnost Google ve čtvrtek zveřejnila, že v loňském roce odstranila více než 2,3 miliardy závadných reklam. To má představovat více než 6 milionů reklam denně. Z reklamní sítě bylo odstraněno 734 tisíc vydavatelů obsahu a vývojářů aplikací. Reklamy byly kompletně odstraněny z téměř 1,5 milionů aplikací, vyčíslila dále firma.

„V roce 2018 jsme odstranili 2,3 miliardy závadných reklam, které porušovaly jak nová, tak již existující pravidla, a to včetně 207 000 reklam nabízejících přeprodej lístků, více než 531 tisíc reklam zprostředkovatelů kaucí na propuštění z vazby a přibližně 58,8 milionů phishingových reklam. To je celkem více jak šest milionů závadných reklam denně," konstatuje Google v loňské bilanci.

Google se podle svých slov také loni zaměřil na zadavatele závadných reklam. S pomocí technologie strojového učení identifikoval a zrušil téměř milion závadných reklamních účtů, což je zhruba dvojnásobný nárůst oproti roku 2017.

„Ve společnosti existují vážné obavy týkající se role online reklam, počínaje stránkami s ‚fake news′, přes otázky týkající se toho, kdo nakupuje politickou reklamu, až po masivní podvodné operace. Před loňskými volbami do amerického Kongresu a Senátu jsme představili nová pravidla týkající se voleb v USA. Prověřili jsme skoro 143 tisíc reklam týkajících se voleb a zveřejnili novou zprávu o transparentnosti politické reklamy, která podrobně informuje o tom, kdo kupoval volební reklamu. V letošním roce pak spustíme podobné nástroje v souvislosti s volbami v EU a Indii," dodala firma.

-mav-