Instagram se s funkcí Checkout zaměří na online prodej

čtvrtek, 21. března 2019, 12:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Instagram umožní přímý nákup vystavovaného zboží, novou funkci Checkout spouští zatím jen v USA.

Zdroj: Instagram

Zdroj: Instagram

Komunikační síť Instagram umožní svým americkým uživatelům prostřednictvím nové aplikace přímý nákup vystavovaného zboží. Sociální síť pro sdílení fotografií jídla, oblečení nebo designu si od tohoto kroku slibuje nový přísun financí. Testování nákupní funkce Checkout zahájila dceřiná firma Facebooku podle svého sdělení v úterý 19. března.

Aby mohl nabídnout službu, která umožní přímý nákup zboží bez přesměrování na stránky prodejce, spojil se Instagram s více než dvaceti značkami. Jsou mezi nimi výrobci sportovního oblečení a obuvi Adidas či Nike, módní řetězec H&M nebo Zara, kosmetika MAC, NYX ši Kylie i výrobce luxusních doplňků a módy Prada, Dior a Michael Kors. Uživatelé budou moci za zboží platit bankovní kartou nebo prostřednictvím služby PayPal.

Instagram se domnívá, že internetový prodej se stane významnou součástí jeho podnikání. Firma již nyní uživatelům nabízí možnost zjistit, jaké produkty jsou na obrázku, který si právě prohlížejí, uložit si je a sdílet. Tuto funkci podle jejího vyjádření využívá 130 milionů návštěvníků sítě měsíčně.

Ukázka nové funkce Checkout, zdroj: Instagram

Ukázka nové funkce Checkout, zdroj: Instagram

Růst inzerce umísťované u facebookových zpráv se zpomaluje a internetový gigant se proto poohlíží po dalších zdrojích financování, napsala agentura Bloomberg. Pouští se tedy na pole, které doposud opanovaly maloobchodní firmy, jako je Amazon a Walmart, uvedla agentura Reuters.

-čtk-