Aprílové zprávy: Vlasta Man, retro Mapy.cz nebo SodaStreamMe

pondělí, 1. dubna 2019, 07:05 Marketing MediaGuru

Aprílové zprávy si letos nachystaly například Vltava Labe Media, Seznam.cz, Globus nebo Harley-Davidson.

Zdroj: VLM

Zdroj: VLM

První dubnový den využily některé firmy k oznámení aprílových novinek.

Mediální skupina Vltava Labe Media informovala, že rozšiřuje svou nabídku časopisů o nový pánský titul Vlasta Man. Název titulu vychází z tradičního ženského časopisu Vlasta, který byl novému titulu předlohou. Má obsahovat rubriky zaměřené na zdravý životní styl, rozvoj mužského ega, rozhovory s neznámými lidmi, módní trendy či rady od předních odborníků z psychologických poraden.

„Rozhodli jsme se využít unisexového křestního jména Vlasta a zaplnit mezeru na trhu časopisů pro muže ve věku 35 – 55 let, jimž není věnována dostatečná pozornost,“ zdůvodnila Jitka Afsahi, ředitelka divize časopisů VLM. Novinka vychází každé pondělí. Šéfredaktorem titulu je Vlastimil Veselý.

Seznam.cz aktualizoval funkce i vzhled svých Map.cz, zdroj: Seznam.cz

Seznam.cz aktualizoval funkce i vzhled svých Map.cz, zdroj: Seznam.cz

Společnost Seznam.cz se na 1. dubna rozhodla trochu pozměnit své Mapy.cz a aktualizovala jejich funkce i vzhled. Prostřednictvím retro mapové aplikace nabízí „kontrastnější barevnost, minimum přebytečných funkcí, které doposud kazily uživatelský zážitek, nebo osmibitové zobrazení map“.

Samotný mapový podklad se rovněž vrátil k původním barvám. „Po každém vylepšení si část našich uživatelů stěžovala, že ta starší verze map byla lepší. Z toho nám vyplynulo, že původní verze aplikace z roku 1999 byla vlastně tou úplně nejlepší, a proto se k ní po dvaceti letech vracíme,“ vysvětluje Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz.

 O retro Mapy.cz pojednávají také reportáže Televize Seznam. „Konkrétně Janek Rubeš ukazuje a popisuje všechny funkce a zobrazení. Vývojáři společnosti Seznam.cz v reportáži zase detailně popisují, jak tato unikátní retro proměna vůbec technicky probíhala,“ dodává Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV.

Průvodcem retro map se stává pes Krasty, který se jako již tradičně aprílově proměnil, letos ve své mladší já.

Pes Krasty za svých mladých let, zdroj: Seznam.cz

Pes Krasty za svých mladých let, zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Harley-Davidson

Zdroj: Harley-Davidson

Další aprílová novinka se týká rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který 1. dubna 2019 znárodnil svým vlastnoručně napsaným a předaným dekretem legendární společnost Harley-Davidson. Václav Klaus jr. bez váhání objednal 16 kusů pro Hradní stráž na rok 2023.

Firma uvedla, že Trump po dvou letech twitterového handrkování s top managementem ikonické americké značky o správnosti směru jejího vývoje došla americkému prezidentovi trpělivost. V 10:00 místního času dorazil v čele formace příslušníků národní gardy do sídla vedení v Milwaukee, Wisconsin, USA a překvapenému předsedovi představenstva Mattu Lewatichovi, který se právě vrátil z pracovních jednání v Praze, předal vlastnoručně podepsaný dekret o znárodnění společnosti.

Globus mění logo, zdroj: Globus

Globus mění logo, zdroj: Globus

Síť hypermarketů Globus se zase rozhodla k aprílové změně svého loga. Původní zelené s grafikou glóbu na pozadí názvu, které provází řetězec od jeho vstupu na český trh v roce 1996, nahradila velikonoční kraslice. Na novém vzhledu se podíleli svými náčrty manažeři hypermarketů, do digitální podoby ho převedli interní grafici. „Jaro a 1. duben je inspirativní. Doufáme, že se bude zákazníkům nové veselé logo líbit,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globusu.

CZC.cz uvádí novou produktovou kategorii chytré erotiky, zdroj: CZC.cz.

CZC.cz uvádí novou produktovou kategorii chytré erotiky, zdroj: CZC.cz.

Online prodejce CZC.cz se první dubnový den rozhodl spustit novou produktovou kategorii zaměřenou na chytrou erotiku. V rubrice GeeXXX nabídne především netradiční využití tradiční chytré a v menší míře i té hloupější elektroniky. „Velkou pozornost jsme věnovali nejen výběru samotných produktů, ale i způsobu prezentace. Ta by měla naše zákazníky přesvědčit, že chytrá elektronika do našich životů přináší každodenní potěšení,“ komentuje marketingový ředitel Milan Duda. 

SodaStream uvádí SodaStreamMe, zdroj: SodaStream

SodaStream uvádí SodaStreamMe, zdroj: SodaStream

Společnost SodaStream využila Apríla k představení nové technologie doposud využívané pouze na vesmírných stanicích k odstranění nadbytečného CO2 plynu ze vzduchu. S novinkou SodaStreamMe, jež je výsledkem spolupráce s americkým astronautem Scottem Kellym, si nyní může každý připravit perlivou vodu pouhým vydechnutím vzduchu z plic do speciálního nástavce na lahvi.

Operátor O2 zase v rámci své aprílové kampaně nabízel pod jménem fiktivní hackerské skupiny Black Hats DDoS útoky na jakýkoliv server v České republice. Nabídka byla sice míněna vtipem, i tak však chtěla společnost upozornit na velmi reálné nebezpečí. „Nefunkční servery znamenají nefunkční služby, zastavení prodeje, odliv zákazníků, finanční ztráty a často i pošramocení pověsti oběti. Cena za hodinu asistovaného DDoS útoku se na černém trhu pohybuje v propočtu mezi 1 100 - 1 800 korunami. Vyřadit na týden z provozu servery třeba konkurenční cestovní kanceláře nebo e-shopu tak vyjde mnohem levněji než účinná reklamní kampaň,“ vysvětluje Martin Čejka, marketingový ředitel pro fixní služby ze společnosti O2.

Na nebezpečí, příčiny a možnosti obrany před DDoS útoky bude O2 upozorňovat edukační kampaní na vybraných českých serverech během celého dubna. Zároveň představuje řešení O2 AntiDDoS na ochranu a minimalizaci negativních dopadů kybernetických útoků.

Mall.cz si pro své zákazníky připravil dvě nové aprílové služby: „Vyzkoušeno za vás“ a „Bez obalu“. Zatímco v první z nich prodejci testují zakoupené produkty předtím, než si je zákazníci vezmou domů, u druhé myslí e-shop na zodpovědné využívání obalových materiálů, zejména u produktů jako třeba aviváž či prací prášek. Kromě služeb přidává nákupní galerie i celou řadu produktů, jako je TV antiadvertizátor, žehlící set Ironman 9000 či bezdrátový stroj času.

Pozn.: Přehled aprílových zpráv průběžně doplňujeme.

-stk-, -mav-