Huawei podporuje své „fotosmartphony", otevírá prodejnu

pátek, 12. dubna 2019, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Huawei komunikuje nadlinkovou kampaní své chytré telefony P30 i P30 Pro. Na pražské Chodově otevřela svou vlajkovou prodejnu.

Zdroj: FB Huawei Mobile

Zdroj: FB Huawei Mobile

Čínská značka Huawei na českém trhu podporuje své klíčové produkty roku v podobě chytrých telefonů P30 a P30 Pro, které poprvé představila koncem března v Paříži. Novinka, kterou čínský výrobce označuje jako „fotosmartphone“, se vyznačuje mimo jiné čtyřmi fotoobjektivy.

„Inovace, jako například snímač Huawei SuperSpectrum Sensor nebo objektiv SuperZoom Lens, posouvají laťku nejen v oblasti fotografie, ale i snímání videí. Série P30 svými schopnostmi reprodukce obrazu nastavuje standard pro několik následujících generací smartphonů,“ popsal Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

Na českém trhu Huawei na novinky upozorňuje už od začátku března teasingem, od konce března se kampaň se sloganem „Překonej limity fotografie“ zaměřuje již na samotné produkty. Kampaň, jež vychází z globální kreativy, je k vidění v televizi, outdooru, tisku a také na internetu. Hlas televiznímu spotu propůjčil Michal Dlouhý.

Reklamní spot značky Huawei na fotosmartphony P30 a P30 Pro

Kromě toho posiluje Huawei i své prodejní kanály. Koncem března spustila značka lokální e-shop a také otevřela v pražském obchodním centru svou vlajkovou prodejnu, kde nabízí na ploše 200 m2  nejen své produkty, ale i fotostudio nebo relax zónu s LED obrazovkami a dobíjecími stanicemi. „Plánujeme zde pořádat úvodní školení, jak používat chytrý telefon, což často ocení především senioři, ale tato zaškolení bývají zajímavé i pro širokou veřejnost. Pro nadšence do fotografie chystáme kurzy focení smartphonem nebo inspirativní setkání s profesionálními fotografy,“ přiblížila PR manažerka Huawei Gabriela Löbel.

V prodejně je k dostání kompletní sortiment produktů Huawei určených pro Českou republiku, zdroj: Huawei.

V prodejně je k dostání kompletní sortiment produktů Huawei určených pro Českou republiku, zdroj: Huawei.

Ve vlajkové prodejně na pražském Chodově nabízí Huawei i relax zónu, zdroj: Huawei.

Ve vlajkové prodejně na pražském Chodově nabízí Huawei i relax zónu, zdroj: Huawei.

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil čistý zisk o 25 procent na 59,3 miliardy jüanů (asi 202,6 miliardy Kč), a to díky dobrému výkonu na domácím trhu a rozmachu obchodu s chytrými telefony. Tržby vzrostly o 19,5 procenta na 721,2 miliardy jüanů (asi 2,46 bilionu Kč).

Huawei je dnes největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení. Firma se letos dostala pod zvýšený tlak, když Spojené státy a jejich spojenci, včetně Austrálie a Nového Zélandu, začali zakazovat vybavení Huawei kvůli obavám, že může umožňovat špionáž pro vládu. Huawei několikrát zopakoval, že čínská vláda na něj nemá vliv.

-stk-, -čtk-