McDonald‘s mění Na rovinu Tour, nabídne hyperrealitu

čtvrtek, 4. dubna 2019, 16:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

V hyperrealitě se návštěvníci Na rovinu Tour podívají například na chov krav. Prostředí virtuální prohlídky bude působit i na jejich čich, sluch či hmat.

Součástí letošní Na rovinu Tour je i hyperrealita, přes níž se podívají návštěvníci třeba k chovateli dobytka, zdroj: McDonald's.

Součástí letošní Na rovinu Tour je i hyperrealita, přes níž se podívají návštěvníci třeba k chovateli dobytka, zdroj: McDonald's.

Síť restaurací McDonald‘s odstartovala čtvrtý ročník Na rovinu Tour. Od dubna do září navštíví celkem 29 českých a moravských měst, ve kterých bude návštěvníky speciálně upraveného trucku seznamovat se svými dodavateli, původem surovin i kvalitou výsledných produktů. Novinkou je tzv. hyperrealita – technologie, kombinující virtuální vizualizaci s prvky reálně umístěnými v prostoru prohlídky.

McDonald‘s chce tímto způsobem představit letos zejména své dodavatele a zpracovatele masa, návštěvníci se tak seznámí s chovem krav, podívají se do masozpracovatelského závodu i do kuchyně. „Jsme burgerová restaurace a hovězí maso je samozřejmě naší základní surovinou. Díky využití moderních technologií můžeme návštěvníkům Na rovinu trucku představit takřka celý proces, kterým maso pro naše burgery prochází, a to během asi šesti minut,“ vysvětlila ředitelka PR McDonald´s pro ČR a SK, Zuzana Svobodová. Návštěvu kamionu bude podporovat také kampaň na sociálních sítích a v regionálním tisku.  

Na rozdíl od dnes už poměrně rozšířené virtuální reality, si budou moci návštěvníci Na rovinu tour jednotlivá prostředí nejen prohlédnout, ale některé prvky i osahat, očichat či naposlouchat. „Jako hyperrealitu označujeme multimediální a interaktivní program, který umožňuje nejen prohlídku virtuálního prostředí, ale navíc i jeho kombinaci se skutečnými prvky. Díky VR brýlím se speciálním senzorem na snímání pohybu rukou může každý návštěvník ,nechat ožít‘ jednotlivé kulisy. Na některé z nich si bude moci i sáhnout, a to ve skutečném i virtuálním prostředí,“ vysvětluje Martin Možnar z vývojářské společnosti PBRDigital.

Přes hyperrealitu se mohou návštěvníci Na rovinu Tour dostat i do masozpracovatelského závodu, zdroj: McDonald's.

Přes hyperrealitu se mohou návštěvníci Na rovinu Tour dostat i do masozpracovatelského závodu, zdroj: McDonald's.

Na rovinu tour uspořádal McDonald‘s poprvé v roce 2016. Cíl akce přitom zůstává stále stejný – přiblížit jednotlivé dodavatele zákazníkům a bojovat s mýty, které ohledně produktů fastfoodového řetězce panují. „Již několik let se snažíme McDonalds co nejvíce otevřít našim zákazníkům. K jednotlivým dodavatelům je bohužel všechny na návštěvu vzít nemůžeme, a tak jsme se rozhodli přivážet naše partnery do českých a slovenských měst alespoň virtuálně. Kromě vnitřní části kamionu máme připravenou i ochutnávku našeho grilovaného masa nebo zábavné i poučné aktivity pro celou rodinu.“ vysvětlila Zuzana Svobodová z McDonald‘s.

-stk-