Platforma Adform získala investici od GRO Capital

úterý, 23. dubna 2019, 07:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Technologická platforma získala investici od fondu GRO Capital, který bude spolupracovat s dosavadním společníkem.

Bartosz Malinowski, foto: Adform

Bartosz Malinowski, foto: Adform

Adform, reklamní technologická platforma, oznámila, že fond GRO Capital do firmy investoval významnou sumu. Její výši ale nespecifikoval. GRO Capital bude spolupracovat s dosavadním společníkem, kterým je investiční fond VIA equity, a managementem Adform.

Investice má umožnit Adformu nabízet alternativu k uzavřeným řešením (walled gardens) z dílen velkých technologických hráčů. Adform dlouhodobě odmítal jít cestou postupného rozrůstání pomocí akvizic. Namísto toho se zaměřuje na vlastní vývoj celé technologické platformy.

Součástí dohody o investici je také rozšíření představenstva o nové členy. Jsou jimi Lars Dybkjær (Managing Partner v GRO Capital), Lars Lunde (Partner GRO Capital) a Torben Munch (bývalý generální ředitel skupiny Itiviti Group AB a provozní ředitel SimCorp A/S). Poslední jmenovaný se také ujme role předsedy.

Nová investice přichází v době, kdy byl Bartosz Malinowski povýšen do pozice viceprezidenta pro oblast obchodu v regionech CEE a APAC. Doposud působil jako viceprezident pro východní Evropu a Blízký východ. Do Adformu nastoupil v roce 2014. Dříve pracoval v Adobe a IBM, ve kterých zastával vysoké manažerské funkce. Malinowski bude dohlížet na rozvoj obchodních příležitostí v Asii, do které se firma rozšířila v nedávné době, a také ve střední a východní Evropě.

-mav-