Start osmé řady seriálu Hra o trůny od HBO využili i operátoři

neděle, 14. dubna 2019, 07:55 TV MediaGuru

Osmá řada seriálu Hra o trůny začíná v pondělí 15. dubna, její uvedení využili i operátoři k akčním nabídkám.

Hra o trůny, foto: HBO

Hra o trůny, foto: HBO

Start osmé a zároveň poslední řady seriálu Hra o trůny, který připadá na pondělí 15. dubna 2019, vyvolal promo akce i u některých operátorů televizního vysílání. Ti se snažili nalákat diváky na sledování nových dílů dosud nejsledovanějšího seriálu v historii HBO, producenta seriálu. HBO totiž před uvedeném nové řady uvolnila k volnému sledování všech sedm předcházejících řad. Diváci je mohli sledovat týden před zahájením vysílání osmé řady seriálu.

Na sledování předcházejících dílů seriálu Hra o trůny lákala vedle domovské HBO také televize O2 TV, která v týdnu od 7. do 14. 4. 2019 nabídla k volnému sledování stanici HBO 3 (tj. volné sledování pro zákazníky O2 TV). Zákazníkům s tarify O2 TV M a O2 TV L nabídla rovněž možnost po více než 14 dní (28.3.-14.4.) volný přístup ke službě HBO On Demand. 

Samotnou osmou řadu pak mohou sledovat i zákazníci O2 TV, kteří standardně nemají předplacené sledování kanálů HBO, ale kteří si aktivovali balíček Kino. Ten mají obdržet všichni noví zákazníci během dubna na první měsíc zdarma.

Také Digi TV připravila s uvedením osmé řady Hry o trůny novou nabídku. Zákazníci, kteří si do čtvrtka 11. dubna objednali prémiový balíček HBO obsahující stanice HBO, HBO2 a HBO3, jej od Digi TV získali na prvních šest měsíců jako bonus zdarma. Nabídka platila pro nové i stávající zákazníky, kteří s operátorem uzavřeli nebo prodloužili smlouvu o dva roky. Součástí nabídky byl i zvýhodněný přístup k aplikaci HBO Go.

Rovněž všichni zákazníci služby freeSAT získali v týdnu od 8. do 14. dubna volný přístup k vysílání stanice HBO 3.  Stejná nabídka platila i pro zákazníky T-Mobilu s jakýmkoli tarifem.

Zákazníci Skylinku si zase mohli do konce března objednat přístup k filmové produkci HBO za zvýhodněnou cenu. Pokud zvolili roční objednávku, získali balíček HBO Standard nebo HBO MaxPack na dva měsíce zdarma.

Zdroj: HBO

Hra o trůny (Game of Thrones) je americká fantasy sága kabelové televize HBO. Tvůrci seriálu jsou David Benioff a D. B. Weiss. Předlohou je populární, dosud nedokončená sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina, který se na seriálu rovněž podílí. Seriál se jmenuje podle první knihy v sérii. Seriál pojednává o vzestupu a pádu několika rodin, kteří se moci chtěli chopit za každou cenu.

Osmá série, která má šest dílů, seriál Hra o trůny uzavírá. První díl se na HBO HD bude vysílat v pondělí 15. dubna 2019, další díly pak budou následovat každé další pondělí.

Hra o trůny je nejsledovanějším seriálem HBO. První řada se vysílala v roce 2011. Každou epizodu poslední sedmé řady sledovalo jen ve Spojených státech amerických v průměru deset milionů diváků. Odhaduje se přitom, že další miliony diváků sledovaly seriál online v pirátském vysílání. S rostoucí popularitou jednotlivých řad seriálu se zvyšovaly i produkční náklady. Zatímco v druhé řadě představovaly průměrné náklady na jednu epizodu cca dva miliony USD, v šesté řadě se tyto náklady zpětinásobily na 10 mil. USD.

-mav-