Do agentury Kindred přichází z AdFormu Adam Nykles

pondělí, 27. května 2019, 13:40 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Adam Nykles zastřeší datovou expertízu agentury Kindred.

Adam Nykles, zdroj: Kindred

Adam Nykles, zdroj: Kindred

Do digitální agentury Kindred nastupuje Adam Nykles, který přichází z české pobočky globální technologické společnosti Adform. V agentuře, která je od roku 2018 členem skupiny Publicis Groupe, bude mít z pozice Digital Data Officera na starosti strategický rozvoj datových aktivit a koordinaci datových týmů.

V Kindredu zastřeší Adam Nykles veškeré datové projekty. Zodpovědný bude za oblast data science, rozvoj a implementaci datových platforem i za oddělení specialistů na Salesforce DMP nebo nástroje Adobe. V novém působišti se bude podílet na datových aktivitách napříč celou českou pobočkou Publicis Groupe. Mezi jeho největší projekty bude patřit například globální datový hub německého Daimleru, který Publicis Groupe z Prahy spravuje pro 30 zemí.

V oblasti digitální reklamy se Adam Nykles pohybuje přes osm let. Ve společnosti Adform měl naposledy na starost klíčové zákazníky, jako je T-Mobile, OMD, Médea, a rozvoj data management platformy v regionu CEE. Předtím pracoval v O2, kde byl zodpovědný za technický a obchodní rozvoj platforem pro automatizaci dat.

-stk-