Jitka Obzinová opouští skupinu Prima

úterý, 7. května 2019, 14:15 TV, Lidé MediaGuru

Z pozice šéfky zpravodajství a publicistiky skupiny Prima odchází po více než 10 letech Jitka Obzinová.

Jitka Obzinová, zdroj: Prima

Jitka Obzinová, zdroj: Prima

Dlouholetá ředitelka zpravodajství a publicistiky Jitka Obzinová se po více než deseti letech rozhodla opustit skupinu Prima. Společnost začne obratem hledat jejího nástupce, který zastřeší i plánovaný zpravodajský projekt CNN Prima News.

„Po dlouhé úvaze jsem došla k rozhodnutí, že nyní nastal čas se opět věnovat více sama sobě a hledat naplnění i v jiných než pracovních věcech,“ vysvětluje Jitka Obzinová a dodává: „Chtěla bych moc poděkovat všem kolegům za spolupráci a věřím, že se brzy najde můj nástupce, plný elánu zhostit se tak významného zpravodajského počinu, jakým je připravovaný zpravodajský projekt CNN Prima News.“

„Odchod Jitky nás velmi mrzí, nicméně chápeme její rozhodnutí. Do budoucích let jí přejeme hodně zdaru jak v osobním, tak profesním životě. Pevně věříme, že se nám podaří v blízké době najít vhodného kandidáta, který se ujme kromě řízení týmu zpravodajství a publicistiky i aktivních příprav našeho nového multiplatformního zpravodajského projektu,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Dočasným vedením redakce bude pověřena šéfeditorka zpravodajství Eliška Čeřovská. Bude přímo podléhat generálnímu řediteli.

Jitka Obzinová postupně prošla ve své profesní dráze všemi třemi hlavními televizními stanicemi – Českou televizí, Novou a Primou. Na Primě zavedla strukturu zpravodajské hodiny, tzv. Velkých zpráv, která se skládá z hlavních zpráv, diváckých zpráv a pořadem Top Star, který se zabývá aktuálním děním v showbyznysu.

Do její kompetence kromě Velkých zpráv patřily i Odpolední a Polední zprávy, pořad Mini Duel a nedělní politická talk show Partie i nový pořad Sport Star. Rovněž stála za konceptem zpravodajského kamionu, který během letních měsíců po tři roky putoval po regionech České republiky.

-stk-