Kooperativa spouští imageovou kampaň „Někde tam jsou“

čtvrtek, 9. května 2019, 10:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Kooperativa startuje novou imageovou kampaň, upozorňuje na nekonečnou řadu životních nástrah.

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Kooperativa přichází s novým komunikačním konceptem, jež vychází ze skutečnosti, že život je plný nástrah a příčin, které nám mohou způsobit problémy. Se sloganem „Někde tam jsou, a proto je tady i Kooperativa“ upozorňuje na to, že pojišťovna je v nečekaných a mnohdy neuvěřitelných situacích připravena podat svým zákazníkům pomocnou ruku.

„Hledali jsme koncept, který bude blízký všem. Usilovali jsme především o autenticitu a lidskost. Na jedné straně jsme chtěli sobě a společnosti nastavit zrcadlo tak, aby to každého vedlo k zamyšlení nad vlastním chováním. A na straně druhé, aby každý na základě svých životních zkušeností dokázal z rukávu vytáhnout nějakou tu pro koncept relevantní ,To nevymyslíš‘ historku. To je podle mého důkaz skutečně silné myšlenky,“ popisuje Jiří Langpaul, kreativní ředitel agentury WeAreGinger, jež je pod kampaní podepsána.

Přípravě kampaně předcházel v loňském roce audit značky, na níž se podílel pod hlavičkou zmíněné agentury mimo jiné i stratég Ivan Tomek. „V první řadě jsme si potřebovali zmapovat a zrevidovat aktuální stav hodnot i atributů značky a následně je porovnat s tím, jak je značka ale i celý obor pojišťovnictví skutečně vnímán stávajícími i potenciálními klienty,“ vysvětluje marketingový ředitel Kooperativy Jindřich Skrip. „Usilovali jsme o získání autentické zpětné vazby nejen od relevantního vzorku trhu také od managementu pojišťovny, partnerů i koncových zprostředkovatelů. Následně jsme se snažili sladit hodnoty a atributy značky tak, aby odpovídaly očekávání,“ dodává Langpaul.  

Výsledky auditu se staly odrazovým můstkem pro druhou fázi, k níž byla přizvána výzkumná agentura Kantar. Během ní byla doladěna esence značky a při následných kreativních workshopech i nový positioning a koncept, jehož cílem je nadále posilovat vnímání Kooperativy coby „nejdůvěryhodnější pojišťovny na českém trhu“.

Kampaň bude od 9. května nasazena v televizi, kde budou k vidění tři reklamní spoty. Dále se objeví v outdooru a na internetu. 

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Reklamní spot v novém komunikačním konceptu pojišťovny Kooperativa

Produkci spotů zajistila společnost Dawson. Režie se ujal Tobias Perse, o média se postarala Attention!Media.

-stk-