Šéfredaktorkou časopisu Prima Zoom je Lenka Klicperová

úterý, 28. května 2019, 13:30 Aktuality, Lidé, Tisk MediaGuru

Do čela redakce redesignovaného časopisu Prima Zoom nastupuje Lenka Klicperová.

Lenka Klicperová, zdroj: FTV Prima

Lenka Klicperová, zdroj: FTV Prima

Novou šéfredaktorkou magazínu Prima Zoom, který se zaměřuje na přírodu, historii, vědu, cestování a civilizace, se stává Lenka Klicperová.

Lenka Klicperová dlouho působila jako šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, zároveň pracuje jako válečná reportérka specializující se zejména na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Je nositelkou devíti cen a nominací v soutěži Czech Press Photo – jak za fotografie, tak za videoreportáže. Mimo jiné se věnuje přednáškové činnosti na Univerzitě Hradec Králové, je spoluautorkou několika dokumentů a v neposlední řadě vydává i knihy. Momentálně jde do tisku její nová kniha o životě fotografa Antonína Kratochvíla.

„Beru to jako novou výzvu, šéfovat časopis Prima Zoom. Mám ráda dokumenty – nejradši ty historické nebo o dalekých a exotických zemích, takže mi televizní kanál Prima Zoom prostě sedne. A časopis, který trochu provzdušníme a osvěžíme, bude všechno to, co je na světě zajímavé, odrážet jako zrcadlo. Najdete tam reportáže ze světa, zajímavosti o tom, jak funguje člověk, historii a úchvatnou přírodu, rozhovory s inspirativními lidmi. Prostě fascinující svět, který nás obklopuje,“ popisuje Klicperová.

„Jsem velice rád, že Lenka přijala naši nabídku. Už na prvním čísle je vidět, že Lenka dokázala své bohaté zkušenosti promítnout do zkvalitnění obsahu i vizuální podoby časopisu. S její přítomností poroste i prestiž magazínu Prima Zoom. Její další nespornou výhodou jsou také znalost televizního prostředí a zkušenosti s vlastní dokumentární tvorbou, což jistě dokáže zúročit v propojování magazínu s televizním obsahem,“ říká ke spolupráci Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima, jenž je zároveň zodpovědný za agenturu Solootions, která stojí za vydáváním časopisu.

Časopis Prima Zoom zároveň prošel redesignem s grafikou pod taktovkou Jany Vahalíkové. Nově je členěn do tří základních sekcí – Zoom in, Civilizace a Planeta. Další číslo vychází 30. května s hercem a také potápěčem Jiřím Langmajerem na titulní straně.

Redesignované květnové číslo časopisu Prima Zoom, zdroj: FTV Prima

Redesignované květnové číslo časopisu Prima Zoom, zdroj: FTV Prima

Magazín Prima Zoom vydává FTV Prima pod hlavičkou agentury Solootions za cenu 68 Kč. Mezi její další tituly patří čtvrtletní kulinární magazín Prima Fresh, kutilský titul Prima vychytávky a speciál Prima Vychytané křížovky, které vycházejí z pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Tyto časopisy vznikají ve spolupráci s vydavatelstvím Mafra Print. Z postavičky Primáčka těží komiksový čtvrtletník Primáček, který Prima vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Donau Media.

-stk-