Storyous spouští e-shop, propojí podniky s místními výrobci

pátek, 31. května 2019, 13:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Platforma Storyous Market zatím funguje pro Prahu, lokality závozu se budou rozšiřovat.

Zdroj: Storyous

Zdroj: Storyous

Společnost Storyous, jenž vyvíjí restaurační management systém, spouští svůj e-shop. Pod názvem Storyous Market propojuje restaurace, kavárny či bistra s místními dodavateli. Zatím funguje pro Prahu, lokality závozu se ale budou rozšiřovat.

Cílem e-shopu je poskytnout platformu i menším dodavatelům, pro které je distribuce prostřednictvím velkoobchodních řetězců mnohdy nedosažitelná. Zároveň přes něj mohou podniky objednat kvalitní suroviny z lokální produkce přímo od výrobce, a to vše v jednom kroku, stejně jako při odběru od velkých výrobců.

Náhled e-shopu Storyous Market, zdroj: Storyous

Náhled e-shopu Storyous Market, zdroj: Storyous

„Českému zákazníkovi stále více záleží na kvalitě surovin. Pokud vyrazí do restaurace, nezajímá ho jen částka na účtence. Obsluha se stále častěji setkává s dotazy na původ surovin, ze kterých je menu připravováno. I kvůli ekologii roste zájem o lokální potraviny. Restaurace začínají chápat, že zákazník si za jídlo s příběhem rád připlatí. Je to sílící trend a my chceme podnikům usnadnit odpověď,” popisuje Igor Třeslín, CEO Storyous.

Do projektu se k dnešnímu dni zapojilo 35 dodavatelů s více než 1000 položkami. Své produkty na Storyous Market nabízí například pivovar Falkenštejn, Veskle, Red Pig, Nemléko, Zázračná limonáda, Na břehu Rhôny nebo Bohemsca. V sortimentu tak nechybí piva od lokálních pivovarů, cidery, produkty od místních farem či veganské produkty a nelihoviny.

„Naše zkušenost ukazuje, že je projekt příznivý právě pro malé dodavatele, kteří si tak mohou dovolit prodávat své zboží za fér ceny. Odpadá totiž mezičlánek v podobě velkoobchodů, které požadují plnění určitých dodávaných objemů a snaží se nakoupit co nejlevněji. Musí do ceny zahrnout svoji marži a mít jistotu, že je cena pro koncového odběratele stále zajímavá,” říká Jakub Mates, vedoucí projektu Storyous Market.

-stk-