Třetina diváků sledovala zápasy ČR ve skupině mimo domov

pátek, 24. května 2019, 07:25 TV, Výzkum MediaGuru

Dosavadní vývoj sledovanosti hokejových utkání českých reprezentantů mimo domov (venku, v barech, v práci) ukazuje na mírně vyšší podíl této sledovanosti oproti předešlým mistrovstvím.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

V souvislosti s úspěšným tažením českých hokejistů v základní skupině letošního hokejového mistrovství analyzovala výzkumná agentura Median data sledovanosti ze svého projektu adMeter 1000, který umožňuje měřit sledovanost nejen u televizních obrazovek doma, ale i venku, v barech, restauracích či v zaměstnání (tzv. sledovanost mimo domov). 

Data ukazují, že zápasy základní skupiny české reprezentace sledovala mimo domov v průměru třetina diváků. Jedná se o mírně vyšší číslo, než v případě předchozích šampionátů. Například před dvěma lety byla sledovanost mimo domov okolo 20 % všech českých hokejových diváků.

Sledovanost mimo domov ovlivňuje spolu s atraktivitou zápasu i například vysílací čas. Je to vidět na srovnání zápasů se Švýcarskem a Lotyšskem. Utkání Česko – Švýcarsko sledovalo v době oběda 39 % diváků mimo domov oproti večernímu zápasu s Lotyši, který doma nesledovalo jen 26 % diváků.

Zdroj: Median, adMeter 1000

Zdroj: Median, adMeter 1000

Atraktivní utkání s Rusy a Švédy sledovalo prostřednictvím platforem ČT Sport živě v průměru přes 21 % diváků, ve chvíli nejvyššího zájmu sledovanost přesahovala až 30 %. Za touto sledovaností zápasu stojí mimo jiné právě i podíl diváků sledujících zápas mimo domov.

Diváci mají rádi drama, potvrzuje se to i na vývoji sledovanosti zápasu se Švýcary, který byl velmi bohatý na góly i vyhrocené situace. Sledovanost zde mimo útlum v přestávkách rostla v průběhu celého zápasu, a i přes nepříznivý vysílací čas (po poledni) dosahovala místy přes 20 % všech diváků u televizních obrazovek.

Vývoj sledovanosti doma a mimo domov v zápase Česko-Švýcarsko, zdroj: Median, adMeter 100

Vývoj sledovanosti doma a mimo domov v zápase Česko-Švýcarsko, zdroj: Median, adMeter 100

Sledovanosti ostatních důležitých zápasů MS 2019 lze najít na stránkách projektu zde. Je možné projít si všechny zápasy české reprezentace a zacílit si sledovanost podle jednotlivých skupin i časových úseků daných zápasů. 

-mav-