Čermák začal spolupracovat se zpravodajstvím Seznam.cz

pondělí, 3. června 2019, 10:50 Lidé MediaGuru

Pro Seznam Zprávy má připravovat pravidelný komentář, v Televizi Seznam má mít od podzimu vlastní pořad.

Miloš Čermák, foto: Seznam.cz

Miloš Čermák, foto: Seznam.cz

Od 1. června Miloš Čermák externě spolupracuje se zpravodajským týmem internetové jedničky Seznam.cz. Čermák má pro Seznam Zprávy pravidelně připravovat autorský komentář, v Televizi Seznam má mít vlastní publicistický pořad, který stanice letos na podzim uvede.

Miloš Čermák působil do letošního února na pozici šéfredaktora iHNed.cz. Předtím pracoval jako šéfkomentátor v Lidových novinách či redaktor v časopise Reflex, je autorem pořadů Zavináč, Bez obalu a Letem světem pro Českou televizi. V roce 2010 obdržel ocenění Křišťálová Lupa v kategorii Osobnost roku.

„Chtěl bych vzít témata a způsob psaní, které v posledních letech charakterizovaly mou poslední stranu v pátečních Hospodářských novinách, a dát jí pro Seznam Zprávy trochu webovější podobu. Svým způsobem je to v mém případě návrat. V roce 2000 jsem pro Seznam psal po dobu jednoho roku každý týden texty pod hlavičkou Deník Miloše Čermáka. Uplynulo skoro dvacet let, změnila se spousta věcí včetně mě, a proto mě baví na to částečně i navázat,” uvedl Miloš Čermák.

-mav-