ČT spouští v HbbTV novou podobu aplikace iVysílaní

středa, 19. června 2019, 15:15 Aktuality, TV MediaGuru

Novinkou je například možnost sledování obsahu přímo z webu České televize,

Zdroj: ČT

Zdroj: ČT

Česká televize ve středu spouští v HbbTV novou verzi své nejnavštěvovanější aplikace – iVysílání. Kromě změny designu přibyly nové funkce včetně možnosti sledování obsahu přímo z webu ČT, či tematické členění pořadů dle vybraných žánrů. Aplikace iVysílání zahrnuje celý video archiv České televize, tedy pořady vysílané od roku 2006.

„Na úvodní obrazovce se nachází nejen programové tipy a nejsledovanější pořady, ale rovněž tematické členění obsahu do dvanácti základních žánrů, které jsou následně rozděleny do dalších podrobných kategorií. Vyhledávání pořadů tak bude pro uživatele výrazně jednodušší,“ říká vedoucí teletextu a HbbTV Jan Zeman.

Aplikace mj. nabízí výběr oblíbených pořadů pro jednotlivé členy domácnosti, snadnější vyhledávání nebo rozšíření v oblasti živého vysílání, které nabízí i funkcionalitu pro možnost vrátit se v přehrávání zpět v čase. 

„Nová verze také umožňuje přehrávat obsah přímo z webu České televize. Na dálkovém ovládání může divák aktivovat funkci k propojení HbbTV s dalším zařízením a přenést tak obraz přehrávaného videa z počítače do televizoru,“ doplňuje Zeman.

Česká televize poskytuje služby hybridního vysílání od května 2012. Přes červené tlačítko televizního ovladače umožňuje na rozhraní ČT bodu spustit celou řadu stálých aplikací, které doplňuje dle konkrétních sportovních nebo významných událostí.

-mav-