Jiří Hrabovský prodává svůj podíl v Ewing PR

čtvrtek, 6. června 2019, 17:40 PR MediaGuru

Spoluzakladatel Ewing Group Jiří Hrabovský prodává svůj podíl svému synovi Jakubovi. Ve společnosti zůstává.

Jiří Hrabovský, foto: Economia, poskytnuta Ewing PR

Jiří Hrabovský, foto: Economia, poskytnuta Ewing PR

Společnost Ewing Group uzavírá dvouleté období transformace, jehož výsledkem je integrace společnosti Manage Social do Ewing PR a zároveň plánovaná změna vlastnické struktury a vedení agentury.

Dlouholetý spolumajitel a člen vedení agentury Ewing PR a spoluzakladatel komunikační skupiny Ewing Group Jiří Hrabovský se rozhodl snížit svou pracovní zátěž a odpovědnost za provoz společnosti. Svůj vlastnický podíl prodává svému synovi Jakubovi.

Dosavadní model vlastnické struktury zůstává zachován, skupinu nyní rovným dílem ovládají právě Jakub Hrabovský a Pavlína Rieselová, která vlastní 50 % akcií od samotného založení Ewing Group.

„Není to žádný ostrý řez ani náhlé rozhodnutí, připravovali jsme tento krok déle než pět let. Teď přišla pravá chvíle. Po dvaceti letech plného nasazení cítím potřebu zvolnit tempo a více se věnovat lidem a věcem, na které jsem doposud neměl dost času. Není to ovšem odchod do důchodu ani exit v absolutním slova smyslu. Po letní dovolené budu i nadále k dispozici svým kolegům jako poradce, budu podporovat klienty, kteří spoléhají na můj úsudek, budu připraven reagovat na podněty z trhu a získávat pro Ewing nové zakázky,“ říká k tomu Jiří Hrabovský.  

Valná hromada Ewing Group ve čtvrtek 6. června přijala i formální změny v řídících orgánech, když Jiří Hrabovský odstoupil z funkce místopředsedy představenstva Ewing Group a byl zvolen za člena dozorčí rady skupiny.  Představenstvo doplní dlouholetá finanční ředitelka Ewingu Silvie Kurýlová.

„Přebrali jsme s Jiřím společnost před dvaceti lety a bylo nás sotva osm. Dnes máme téměř 70 zaměstnanců, obrat 120 milionů korun. Podařilo se nám vybudovat Ewing jako prémiovou značku, která poskytuje krizové, reputační a strategické poradenství, primárně v oblastech, které jsou páteří české ekonomiky. Investovali jsme také nemalé prostředky do divize Public Affairs a politického marketingu,“ komentuje Pavlína Rieselová a dodává: „Vidím, že Jakub má velkou chuť pokračovat v tom, co jsme s Jiřím už vybudovali, a tvořit pro tento trh úplně nové věci. Proto věřím, že máme před sebou nadějnou budoucnost.“

-stk-