Na trhu vzniká holding Digital First Marketing Group

čtvrtek, 27. června 2019, 11:30 Reklama MediaGuru

Tři společnosti, eD system group, Dark Side a Pria, zakládají společný holding.

Zdroj: DigitalFirst.cz

Zdroj: DigitalFirst.cz

Na českém trhu vzniká holding s názvem Digital Frist Marketing Group. Jeho součástí je společnost eD system group a agentury Dark Side a Pria. Pod jednou střechou se budou soustředit na rozvoj podnikání se zahraničním přesahem na principu Digital first, digitalizaci tedy budou klást na první místo. Zakladatelé a vedení všech firem zůstávají ve svých pozicích a získávají podíl ve vznikajícím holdingu. Všechny společnosti se rozhodly neuvádět hodnotu transakce.

„S agenturou Pria máme společnou filozofii podnikání a v mnohých ohledech se doplňujeme. Ať už se jedná o regionální pokrytí Pria, či globální know-how Dark Side. To považujeme v případě takto ambiciózního projektu za klíčové. Nicméně zázemí agentury Dark Side i Pria zůstává a ponecháváme si všechny naše klienty a pracovníky,“ popisuje Tomáš Jindříšek, zakladatel a jednatel agentury Dark Side. 

Digital First Marketing Group se bude zaměřovat na tři oblasti. Jednou z nich jsou vertikály byznysu, jako jsou banking-finance, food-drink, retail & FMCG a další. To vše na principu Digital first. „V Digital First Marketing Group budeme dávat digitalizaci na první místo. Využijeme globálního know-how, které jako agentury máme, technologického zázemí s velkým objemem dat, které má eD system, a nenahraditelný vhled do trhu díky strategické spolupráci s BDO Advisory. Rozhodně to nebude digital only. Naopak, ostatní nástroje mají nenahraditelnou úlohu a musí být s digitalizací v harmonii,“ vysvětluje Jan Podzimek, zakladatel a jednatel agentury Pria.

Další oblastí je hyperlokálnost. „Nejlépe tento princip vystihuje, že máme globální know-how a zároveň rozumíme byznysu klienta lokálně a lokálně ho také realizujeme. Nejsme pragocentričtí a uvědomujeme si, že byznys je silný i v regionech,“ říká Tomáš Jindříšek.

Poslední oblastí je HR first, kdy chce skupina využívat moderních principů zaměstnávání. K současným týmům přibudou externí partneři, které nejvíce vystihuje pojem digitální nomádi. „Chceme dát všem prostor na specializaci a možnost rozvíjet svou kariéru odkudkoliv. Potenciální kolega či kolegyně nesmí vnímat jako nevýhodu, že bydlí v jiném městě, než je sídlo agentury. Propojením agentur se navíc nabízejí možností různých stáží,“ doplňuje Jan Podzimek.

Klíčovou společností při vzniku Digital First Marketing Group je společnost eD system group, která má holdingu umožnit naplnit ambici stát se dominantním hráčem v regionu střední a východní Evropy (CEE) ve využívání digitálních technologií inovativním způsobem na poli marketingu a komunikace. „Pro eD system se jedná o strategickou investici, nový směr. Věříme v digitální budoucnost a stejně tak věříme v potenciál, který má tento vznikající subjekt díky inovativnímu přístupu a know-how agentur Pria a Dark Side,“ dodává Martin Štrupl, řídící partner skupiny eD system.

-stk-