Nestlé zavádí kávu Starbucks do českých obchodů

středa, 5. června 2019, 16:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Nestlé letos začíná uvádět produkty značky Starbucks do obchodů.

Zdroj: Nestlé

Zdroj: Nestlé

Nestlé začne v letošním roce nabízet kávy společnosti Starbucks v českém maloobchodě, kde představí novou řadu prémiové zrnkové, mleté a porcované kávy. Spolupráce obou firem vychází z tzv. kávové aliance, která vznikla na podzim loňského roku.

„Partnerství Nestlé a Starbucksu nabídne benefity pro obě společnosti. Nestlé rozšíří své portfolio káv a posílí svou pozici na trhu a Starbucks káva bude dostupná i mimo jejich řetězce,“ říká Robert Kičina, tiskový mluvčí Nestlé Česko.

Nová řada káv Starbucks se v některých zemích západní Evropy dostala do prodeje už na jaře tohoto roku. Podle Nestlé byly ohlasy tamních zákazníků i výsledky prodeje nad očekávání pozitivní. Podobný vývoj očekává firma i v Česku. V prodeji bude ve všech relevantních obchodních řetězcích, vybraných elektro obchodech a také online.

Starbucks se však v českých obchodech už nějakou dobu objevuje v podobě ready-to-drink nápojů, které doposud distribuovala firma McCarter. Kavárenskou síť spravuje na tuzemském trhu společnost AmRest.

-stk-