Prima Svět pomohl k rekonstrukci dětského koutku

sobota, 15. června 2019, 08:05 Aktuality, TV MediaGuru

Komunitní projekt Prima Svět se podílel na rekonstrukci dětského koutku ve Vinohradské nemocnici.

Foto: FTV Prima

Foto: FTV Prima

Dalším z projektů, na kterých se televize Prima podílela v rámci svého projektu Prima Svět, je rekonstrukce dětského koutku na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, který vznikl díky spolupráci s Mountain Gorilla Coffee. Z prodeje produktů této značky putoval výtěžek prostřednictvím projektu Prima Svět neziskové organizaci Bolíto, která finanční prostředky využila právě pro realizaci nového dětského koutku.

„Cílem projektu Prima Svět je pomáhat místním komunitám zatraktivňovat veřejná místa a vytvářet z nich příjemnější prostor pro společné setkávání v duchu filozofie ,Je Prima být spoluʻ. V rámci projektu Prima Svět byly dokončeny již tři realizace – Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, zábavně-naučná stezka Prima Zoom v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, a právě dětský koutek na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvádí Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

Od září do prosince loňského roku putovalo pět korun z každého produktu Mountain Gorilla Coffee organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách. 

V dětském koutku najdou děti prostor i pro čtení, a to díky Dětskému knižnímu klubu Knížata (Euromedia Group). Na renovaci dětského koutku se podílela také společnost Samsung.

Nový dětský koutek byl slavnostně otevřen za účasti moderátora Velkých zpráv FTV Prima Matěje Misaře, přednosty kliniky a předsedy spolku Bolíto Roberta Zajíčka, zpěváka a patrona projektu Go za Gorilou Kamila Střihavky, desetiletého pacienta kliniky po popáleninovém úrazu Josefa Zemana a Michala Šestáka a Libora Pločka z Mountain Gorilla Coffee. Na slavnostním otevření nechyběl ani architekt Filip Kofránek.

-mav-