Veselý má pořad Xaver a host na regionálních stanicích ČRo

pondělí, 3. června 2019, 12:40 Aktuality, Lidé, Rádio MediaGuru

Dlouholetý moderátor Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý přestoupil do Českého rozhlasu. Nový pořad Xaver a host se vysílá od pondělí 3. června na regionálních stanicích ČRo.

Luboš Xaver Veselý, foto: Český rozhlas

Luboš Xaver Veselý, foto: Český rozhlas

Regionální stanice Českého rozhlasu (ČRo) začínají od pondělí vysílat talk show Xaver a host. Prvním hostem tohoto nového pořadu, který se bude vysílat každý všední den živě od 13 do 14 hodin, bude v pondělí 3. června zpěvačka Helena Vondráčková. Dalšími hosty v tomto týdnu budou Valérie Zawadská, Josef Klíma, Dalibor Janda nebo Ondřej Hejma.

„Pokusím se posluchačům přiblížit pomocí rozhovoru hosta tak, jak ho neznají. Ale vždy přátelsky. Navíc se budu snažit, aby to byl absolutně čistý žánr. Nechci nic vylepšovat, chci nabídnout absolutně čistý rozhovor,“ uvedl k pořadu Luboš Xaver Veselý.

Luboš Xaver Veselý se dlouhodobě věnuje především rozhlasovým rozhovorům s osobnostmi. Kariéru moderátora začal v roce 1996 za mikrofonem soukromého brněnského Rádia Brno. Následně v roce 2002 nastoupil do rádia Frekvence 1, kde uváděl dopolední show Křížový výslech, posléze polední show Xaver na Frekvenci 1 a v posledních letech prestižní politickou debatu Press klub. Na Frekvenci 1 působil bez přestávky téměř 17 let.

-mav-