ČT:D odvysílá na podzim původní detektivní seriál

úterý, 16. července 2019, 13:00 Aktuality, TV MediaGuru

Hraný detektivní seriál bude jednou z novinek podzimního vysílání dětské stanice ČT:D.

Kriminálka 5.C, foto: ČT

Kriminálka 5.C, foto: ČT

Dětská stanice ČT :D vstoupí na konci srpna do sedmého roku svého vysílání. V nové sezoně nabídne divákům první český hraný detektivní seriál pro děti Kriminálka 5. C, novou kolekci vzdělávacích pořadů i pokračování dvou kultovních večerníčků. 

„Velkou novinkou ve vysílání Déčka se letos na podzim stane hraný detektivní seriál. Kriminálka 5. C režiséra Juraje Nvoty je v podstatě prvním původním českým dílem tohoto žánru,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák k třináctidílnému seriálu, v němž bude parta dětských detektivů pátrat po pašerácích kriticky ohrožených a zákonem chráněných zvířat. 

Déčko odvysílá na podzim i novou kolekci vzdělávacích pořadů. Zaměří se na současnou společnost, kulturu a umění. Mezi nimi bude například pořad Občanka, který vznikal v úzké spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy a který se v každém z dílů věnuje jedné pomyslné kapitole z učebnic občanky na základních školách. V hlavních rolích komediálně laděné série se objeví například Petra Špalková, Petr Vršek, Robert Mikluš, Eva Holubová nebo Daniela Kolářová.

V dalších čtyřech vzdělávacích pořadech se Déčko zaměří na kulturu a umění. Základní pojmy z oblasti teorie hudby i praxe fungování orchestrů přiblíží Ondřej Brousek a Epoque Orechestra. Cyklus Pětka z garáže zase reaguje na zájem mladých lidí o hudební průmysl i snadnou dostupnost kreativních nástrojů a aplikací. Průvodcem pořadu, který se zaměřuje na různé aspekty hudební tvorby, je Albert Černý z Lake Malawi, jeho hosty pak například Xindl X, Yemi A.D., Debbi nebo Leoš Mareš. V oblasti hudby, ale tentokrát společenského tance a etikety, zůstává i nový seriál Déčka Na plese s Janem Onderem, který doplní aktivity České televize k výroční, desáté řadě StarDance.
Světem výtvarného umění pak děti provede šestnáctidílný cyklus Skobičiny. 

Novými díly bude pokračovat na podzim i seriál Pat a Mat, a to v sérii Pat a Mat nás baví. Kouzelná školka pak slaví letos dvacet let svého vysílání. Připravena je i tradiční prázdninová hra, která děti vede na výlety do historických i přírodních lokací po celé České republice. 

Podrobnější informace najdete v dokumentu níže.

-mav-