Head & Shoulders přináší na český trh obaly z odpadu

úterý, 16. července 2019, 07:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Na českém trhu jsou k dostání šampony Head & Shoulders v lahvích vyrobených z recyklovaného plážového plastu.

Zdroj: P&G

Zdroj: P&G

Společnost Procter & Gamble uvádí na český trh šampon Head & Shoulders v lahvi, jež je vyrobená z plastového odpadu sesbíraného na evropských plážích. K dostání je v dm drogerii.

Šamponová lahev je recyklovatelná a je z 20 % vyrobena z recyklovaného plážového odpadu. Poprvé byla představenav lednu 2017 ve Francii a od té doby jí bylo vyrobeno už více než 1 milion kusů. Odpadní plast, který slouží jako surovina k výrobě lahve, je sbírán dobrovolníky a zaměstnanci P&G na plážích a na březích řek po celé Evropě.

„Vyšší míra využití recyklovaných plastů v obalech našich vlajkových značek, jako je Head & Shoulders, spotřebitelům usnadňuje výběr udržitelnějších produktů, a to bez jakýchkoli kompromisů,“ uvedla Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace Procter & Gamble ve střední Evropě.

P&G není jediná firma, která zpracovává plážový plastový odpad. Již několik let se tomu věnuje i značka Adidas, která z něj jen v roce 2018 vyrobila více než pět milionů párů tenisek. Dlouhodobě s tímto materiálem pracuje outdoorová značka Patagonia.

-stk-