Lidl otevřel na Slovensku outlet

pondělí, 8. července 2019, 10:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl otevřel na Slovensku outlet se spotřebním zbožím. V ČR se podobný krok nechystá, výprodeje nabízí klasicky v prodejnách nebo před rekonstrukcemi.

Zdroj: ilustrační foto Lidl

Zdroj: ilustrační foto Lidl

Obchodní řetězec Lidl otevřel minulý týden ve slovenské Ilavě outlet. Je to pro něj novinka, v ČR ani na Slovensku zatím podobný formát neprovozuje. Bude se zde prodávat výrazně zlevněné spotřební zboží, které Lidl stáhne z ostatních prodejen. Prostor outletu poskytla prodejna řetězce, kterou přesunul do jiné nově postavené větší budovy na okraji města. Jak uvedl web Stratégie.sk nápad na outlet není ničím neobvyklým, Lidl je provozuje i v některých jiných zemích.

V nabídce bude jen spotřební zboží se slevami až 70 %, nikoli ovšem potraviny, pouze u pokladem bude možné si koupit drobné občerstvení. Nové zboží bude na regálech každý týden, jak jsou zákazníci u nabídek Lidlu zvyklí.

V České republice se podle tiskové mluvčí Zuzany Holé Lidl k podobnému kroku nechystá: „Otevření podobného outletu momentálně nezvažujeme. Zboží nabízíme klasicky v rámci našich standardních nabídek. Pokud se neprodá, zařazujme jej do pravidelně pořádaných výprodejů v našich prodejnách, nebo například do výprodejů konaných před většími rekonstrukcemi prodejen,“ uvedla pro MediaGuru.

-zue-