Rozvoj výdejních míst i dopravy Mallu řídí Hudeček

čtvrtek, 25. července 2019, 18:10 Aktuality, Retail, Lidé MediaGuru

Tzv. poslední míli má v Mall Group na starosti Libor Hudeček.

Libor Hudeček, zdroj: Mall Group

Libor Hudeček, zdroj: Mall Group

Na pozici Last Mile Chief OfficerMall Group nastoupil Libor Hudeček. Jeho úkolem je rozvíjet a inovovat distribuční kanály nákupní galerie Mall a rozšířit síť výdejních míst.

Last mile zahrnuje oblast propojující logistiku a zákaznickou péči od chvíle, kdy objednávka opustí distribuční centrum v Jirnech u Prahy do okamžiku, kdy ji dostane do rukou zákazník. „Last mile, tedy tzv. ,poslední míle‘, je nejdůležitější částí e-commerce. Spolehlivé a pohodlné doručení nákupu je jedním z hlavních důvodů, proč zákazníci nakupují přes internet stále více. Proto jsme vytvořili tuto zcela novou pozici v managementu. Chceme, aby Mall doručení bylo tím nejlepším v Česku i na všech trzích, kde působíme,“ říká Oldřich Bajer, CEO Mall Group.

Libor Hudeček má mnohaleté zkušenosti z e-commerce firem i z outsourcingu logistiky. Mall.cz za posledních 12 měsíců provedl řadu aktivit rozvíjejících tzv. poslední míli, mimo jiné například start více než stovky Mall Boxů či rozšíření výdejní sítě na více než 250 Mall Shopů a Mall Pointů v Česku a přes 170 na Slovensku.

„Rozvíjíme kapacity ve všech distribučních kanálech, což znamená spolupráci s dopravci, vlastní dopravu pod značkou Mall Comfort, automatizované Mall Boxy a prodejny včetně výdejních míst Uloženky. Vedle toho pracujeme na zlepšení transakční komunikace směrem k zákazníkovi,“ popisuje Libor Hudeček.

V blízké době chystá Mall otevřít zcela nové formáty prodejen v Bratislavě a slovinské Ljublani. V Praze a Brně budou zákazníkům sloužit další Mall Boxy a do konce roku vznikne dalších minimálně 50 partnerských výdejen pod značkou Mall Point. Dále plánuje rozvoj i vlastní dopravy Mall Comfort, čítající flotilu pěti vozů zajišťujících nejvytíženější oblasti v Praze a Středočeském kraji. Do konce roku se počítá se zdvojnásobením celé sítě v Česku a cíleným rozvojem na Slovensku.

-stk-