Cinema City nepostaví v Brně třetí kino, zmodernizuje Olympii

čtvrtek, 8. srpna 2019, 18:05 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Cinema City odstupuje od výstavby třetího kina v Brně, zmodernizuje ale brněnské centrum Olympia.

Zdroj: Cinema City

Zdroj: Cinema City

Společnost Cinema City odstoupila od stavby kina v Avion Shopping Parku v Brně. Důvodem mají být průtahy a nežádoucí změny v projektu, zdůvodnila mluvčí firmy Lucie Veselá.

Cinema City provozuje v současnosti v brněnské metropoli dva multiplexy, a to v Olympii a v OC Velký Špalíček. Třetí kino v Brně však nakonec neotevře. „Ano, je to pravda. Dlouhodobě jsme megaplex v Avionu připravovali, ale nakonec jsme museli od výstavby odstoupit," uvedl marketingový manažer Cinema City Robert Švec. Olympii ale čeká podle jeho slov rozsáhlá modernizace v řádech desítek milionů korun. „Zároveň chceme investovat značnou část do vylepšení audiovizuálních technologií, které kino divákům nabízí,“ dodal.

Cinema City Olympia prozatím disponuje 10 sály, kde promítá ve formátech 2D a 3D. V blízké budoucnosti by však společnost ráda do Brna přivezla i nové technologie Dolby Atmos, 4DX, nebo nabídla VIP sály.

Multikino v Olympii funguje už dvacátým rokem a bylo prvním multikinem na Moravě. Multiplex v Olympii je dlouhodobě druhý nejnavštěvovanější v České republice s roční návštěvností přes 600 tisíc diváků.

-mav-