Douglas zavře v Evropě 70 poboček, v Česku ale expanduje

úterý, 27. srpna 2019, 14:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Parfumérie Douglas plánuje do roku 2020 zavřít 70 ze svých 2400 poboček v Evropě. V Česku chce ale naopak expandovat.

V ČR má řetězec 13 poboček a plánuje otevírat nové, zdroj: FB Douglas ČR.

V ČR má řetězec 13 poboček a plánuje otevírat nové, zdroj: FB Douglas ČR.

Síť parfumérií Douglas plánuje zavřít 70 ze svých 2400 poboček v Evropě. Prohlásila to Tina Müller, CEO sítě. Dodala, že si firma nechala v minulých měsících udělat celkovou analýzu, na základě které došla k tomuto rozhodnutí.

Na českém trhu bude ale situace jiná. „U nás je to právě naopak. Plánujeme expanzi a otevírání nových poboček a to jak v České republice, tak na Slovensku,“ uvedla pro MediaGuru.cz Kristýna Hošková, PR a media specialist Douglas ČR. V Česku firma aktuálně provozuje 13 obchodů, většinu z nich má v Praze.

Douglas chce do konce roku 2020 oněch 70 poboček uzavřít a zaměstnancům nabídnout místa v jiných prodejnách. Jak se ukázalo z průzkumu, nemají údajně dlouhodobou perspektivu, i když jsou téměř všechny v zisku.  Prostředky, které tímto krokem firma ušetří, chce investovat do modernizace a otevření vlajkových prodejen v hlavních městech regionů.

Parfumérie bude navíc nabízet více přírodní kosmetiky a v prodejnách plánuje přednášky a další akce. Vedení Douglas v zahraničních médiích dále uvedlo, že bude investovat do online prodeje a akvizic v tomto segmentu. Zákazníci by si mohli na webových stránkách kromě parfémů a kosmetiky koupit také módu a různé módní doplňky. V loňském roce řetězec změnil identitu a logo. Celkový obrat dosáhl zhruba 3,3 miliardy eur, pobočky provozuje v 21 zemích.

-zue-