Křetínský a Tkáč koupili podíl v herní agentuře Grunex

úterý, 6. srpna 2019, 09:55 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

V herní agentuře Grunex získala Křetínského a Tkáčova firma EC Investments 50% podíl.

Daniel Křetínský, foto: Czech Media Invest

Daniel Křetínský, foto: Czech Media Invest

Společnost EC Investments (ECI) Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala 50% podíl v herní agentuře Grunex, specializované na marketingové a PR aktivity zaměřené na počítačové a konzolové hráče a eSport. Dosavadní majitel Martin Liberský zůstává vlastníkem 50% podílu, jediným jednatelem a také ředitelem agentury.

Cílem akvizice je podle oficiálního sdělení posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat s dalšími mediální společnostmi Křetínského skupiny Czech Media Invest (CMI) a zároveň rozvíjet eSport v České a Slovenské republice. Cena akvizice nebyla oznámena.

Grunex je s více než desetiletou historií významným subjektem v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a eSportu. Jeho portfolio obsahuje vlastní herní weby se souhrnnou návštěvností přibližně 330 tisíc hráčů měsíčně, facebookové stránky s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima Cool.

„V oblasti gamingu a eSportu speciálně, vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti,“ říká Miroslav Bodnár, odpovědný za oblast gamingu a eSportu. 

„Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou eSport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň,“ říká Martin Liberský, ředitel agentury Grunex.

-mav-