Kuhn, Beťák a Prokop mají Surfey, zjišťuje reakce zákazníků

pondělí, 19. srpna 2019, 09:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pavel Kuhn, Petr Beťák a Martin Prokop založili firmu na zjišťování potřeb zákazníků a zaměstnanců v reálném čase.

Pavel Kuhn, Petr Beťák a Martin Prokop založili vlastní společnost Surfey. Firmám a projektům nabízí nástroj pro zisk a využití zpětné vazby od zákazníků a zaměstnanců, a to v reálném čase na online i offline místech.

Zakladatelé už svůj nástroj letos otestovali spolu s více než dvaceti společnostmi různých velikostí a zaměření. Například s Českou spořitelnou, e-shopem Biooo.cz, projekty DOK, Pointa nebo online charitativním projektem Patron dětí.

„Během několika měsíců se potvrdilo, že Surfey dokáže propojit společnosti se zákazníky a zaměstnanci pomocí skutečně relevantní zpětné vazby. Je to primárně proto, že Surfey umožňuje její sběr intuitivně a využívá přitom více kanálů v online i offline prostředí. Partnerům se daří díky správnému načasování a provedení dosahovat vysokých konverzí a reportují také sběr kvalitativní zpětné vazby,“ říká Pavel Kuhn a dodává, že aktuálně mají hotové řešení pro menší a střední firmy, na službě pro velké společnosti pracují.

V současnosti je nástroj nejčastěji využívaný v oblastech průchodnosti registračního a nákupního procesu, rozšíření produktové nabídky nebo potvrzení propozice a sdělení.

Se Surfey mají jeho zakladatelé mezinárodní ambice. Sází mimo jiné i na to, že význam dat ze zpětné vazby od zákazníků poroste. Například podle výzkumu Forresteru je zlepšení zákaznické retence, loajality a uživatelské zkušenosti priorita číslo jedna pro 80 % firem.

O zakladatelích

  • Pavel Kuhn se věnuje oblasti budování startupů posledních sedm let, předchozích více než 10 let pracoval na různých manažerských pozicích v oblasti telekomunikací, reklamy a designu. Podílel se na spuštění nových projektů jako jsou Zonky, Mobito nebo Sazkamobil.
  • Petr Beťák se v prostředí digitálních produktů více než sedm let věnuje uživatelskému a zákaznickému chování. Podílel se na budování produktů například pro Sazku, Seznam nebo skupinu Home Credit, kde mimo jiné spoluvytvářel produkt Lymet (nyní Mall Pay.)
  • Martin Prokop se více než deset let věnuje tvorbě designu, převážně webů a digitálních produktů. Zkušenosti sbíral ve vlastnímu studiu, vývojářské společnosti i velkých společnostech jako Seznam, Home Credit a Livesport.

-mav-