Lidé na sítích čtou nejvíc časopisy společenské a lifestylové

úterý, 27. srpna 2019, 07:25 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Vyšší zastoupení, než je průměr v populaci, vykazují u pravidelných uživatelů sociálních sítí zejména lifestylové ženské časopisy.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Především časopisy společenské, životního stylu pro ženy a pro ženy se objevují mezi nejčastěji čtenými u české populace, která se denně pohybuje na sociálních sítích. Vyplývá to z výzkumu čtenosti Media projektu za první a druhé čtvrtletí 2019. Celkově potom čte noviny nebo časopisy 3,4 mil. lidí, kteří denně tráví svůj čas na sociálních sítích (jde o čtenost v delším období). Více tato skupina lidí inklinuje ke čtenosti časopisů (78 %), alespoň jeden deník si v delším období přečte 58 % uživatelů sociálních sítí.

Ve srovnání s výsledky pro celou populaci České republiky se mezi uživateli sociálních sítí nadprůměrně čtou časopisy životního stylu pro ženy. Vydavatelé, kteří mají tyto tituly v portfoliu, tak mohou těžit z určitého propojení mezi uživateli sociálních sítí a svými časopisy. V absolutním počtu je pak mezi uživateli sociálních sítí nejvyšší čtenost časopisů společenských, což ale odpovídá výsledkům v populaci jako celku (společenské časopisy jsou obecně nejčtenější). Uživatelé sociálních sítí se také více než průměr v populaci zajímají o časopisy zaměřené na vědu, techniku a zajímavosti.

Čtenost časopisů - TOP 5 kategorií: uživatelé sociálních sítí

  podíl uživatelů sociálních sítí (%) podíl čtenářů v populaci (%)
společenské 41 42
životního stylu pro ženy 29 24
pro ženy 29 30
věda, technika, zajímavosti, cestování 24 22
zpravodajské týdeníky 21 21

Zdroj: Media projekt, 1+2Q/2019, Unie vydavatelů, Median, Stem/Mark

Z jednotlivých časopisů pak dosahují nejvyšší afinity (vyššího zastoupení, než je průměr v populaci), ženské časopisy Joy, Cosmopolitan a Maminka, které doplňuje byznysový Forbes a dále pak následují lifestylový Elle a Dieta.

Tituly s největší afinitou: uživatelé sociálních sítí

Media projekt, 1+2Q/2019, Unie vydavatelů. Median, Stem/Mark, hodnoty se zobrazí najetím myši na sloupec

-mav-