Skupina eRockets vstupuje do e-shopu Sportobchod.cz

středa, 14. srpna 2019, 10:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Investorská skupina eRockets investuje v oblasti e-commerce. Získává 15% podíl ve Sportobchod.cz.

Logo SportObchodu, zdroj: FB SportObchod.cz

Logo SportObchodu, zdroj: FB SportObchod.cz

Investorská skupina eRockets podnikatelů Jiřího Hlavenky, Jana Svobody, Tomáše Fikara a Ondřeje Klegy oznámila investici v oblasti e-commerce, na kterou se chce dlouhodobě orientovat. V českém e-shopu se sportovními potřebami Sportobchod.cz získala 15% podíl.

„Firma je postavena na zdravých základech, profituje a má ambiciózní plán do budoucna. Největší potenciál vidíme v posilování pozice v klíčových segmentech, ve specializaci na prémiové produkty a stále rostoucí oblibě aktivního životního stylu a sportu obecně. Klíčovým aspektem při rozhodování byl také lidský prvek. S majiteli Josefem Mechem a Martinem Doškem se známe dlouhou dobu a mají naši velkou důvěru, že se podaří naplnit očekávané ambice,“ přibližuje motivy investice skupiny eRockets Ondřej Klega, který se současně stává členem dozorčí rady Sportobchodu.

Sportobchod.cz se zaměřuje se svým sortimentem především na hokej, tenis, střešní nosiče a jízdní kola. Také expanduje do zahraničí, především do západní Evropy. Aktuálně působí na trzích v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Slovensku. „Našim nejbližším cílem je expandovat nejen do dalších států, ale též dalších sportů,“ doplňuje Josef Mech, spoluzakladatel a ředitel Sportobchodu.

Online prodejci sportovních potřeb, jehož roční obrat dosahuje výše 300 milionů korun, poskytne eRockets své zkušenosti v oblasti e-commerce, know-how spojené s rozvojem společností a zázemí pro další strategický rozvoj.

Skupina eRockets se zaměřuje na malé a střední e-shopy. Její členové jsou aktivní například v e-shopech Astratex nebo SpokojenyPes.cz.

-stk-