Vlastník Zásilkovny plánuje letos obrat přes miliardu

pátek, 23. srpna 2019, 16:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Obrat skupiny, do které patří i služba Zásilkovna, letos dále roste. Společnost očekává, že se vyšplhá na 1,3 mld. Kč.

Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

Skupina Packeta, která vlastní českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních šesti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 425 milionů korun. V meziročním srovnání jde o 72% nárůst.

Výrazně také rostl počet přepravených zásilek. Od ledna do června 2019 přepravila Packeta více než 7,5 milionů zásilek. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 jde o nárůst o téměř 70 %.

Skupina Packeta pokračovala také v navyšování počtu výdejních míst. Za první letošní půlrok vzrostl jejich počet o 514 z 2142 na 2656 výdejních míst. Cílem pro letošní rok je 4500 výdejních míst v rámci celé skupiny, v České republice 3000. V letošním roce očekává Zásilkovna a firmy ve skupině Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 milionů přepravených zásilek.

„Nyní jsou naším cílem země mimo Evropu. Do tří let chceme být logistickou platformou pro celý svět,“ uvedla Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

V současné době pracuje projektový a IT tým na desítkách nových projektů. Zmínit lze například doručování do kufru, projekty v oblasti plateb, P2P doručení nebo prohlubování spolupráce s technologickými společnostmi Liftago nebo Twisto.

„Dnes nám Zásilkovna v ČR generuje 76 procent celkového obratu skupiny, zbytek připadá na zahraničí. Za klíčový cíl pro následující období považuji otočit procento obratu tak, aby většina příjmů skupiny přicházela ze zahraničních entit,“ doplňuje Simona Kijonková.

-mav-