VLM: Komárek je novým šéfkomentátorem Deníku

pátek, 30. srpna 2019, 13:05 Tisk, Lidé MediaGuru

Řízením Pražského deníku byl pověřen Martin Rumler; novou pozici šéfkomentátora Deníku zastane Martin Komárek.

Martin Komárek, foto: VLM

Martin Komárek, foto: VLM

Mediální skupina Vltava Labe Media (VLM) nově obsazuje post šéfredaktora Pražského deníku a také pozici šéfkomentátora Deníku. Tu zaujme Martin Komárek, bývalý poslanec za hnutí ANO a dřívější novinář. 

Komárek začínal jako novinář v Mladé frontě Dnes, kde pracoval do roku 2011. Od roku 2013-2017 působil jako poslanec Poslanecké sněmovny za hnutí ANO 2011. V posledních letech se věnoval komentátorské činnosti ve spolupráci s tuzemskými médii.

„Martin Komárek patří mezi nejzkušenější komentátory na české mediální scéně. S Deníkem Martin spolupracuje už déle jak rok - nejen autorsky, ale v poslední době i jako školitel v našich regionálních redakcích. A to je právě jeden ze základních úkolů, který před Deníkem stojí, výrazně rozvinout komentářové formáty nejen na celostátních stránkách Deníku, ale především v 70 našich okresních Denících a na jejich webech,“ uvedl ředitel redakce Deníku Roman Gallo.

Martin Rumler, foto: VLM

Martin Rumler, foto: VLM

Nový šéfredaktor Pražského deníku Martin Rumler pracoval 11 let ve vydavatelství Mafra, kde od roku 2007 působil jako vedoucí redaktor zodpovědný za pražské a středočeské regionální přílohy.

„Martin Rumler má kvalitní novinářský základ a navíc má i zkušenost z řízení média zaměřeného na Prahu. Věřím proto, že on je tím správným člověkem, který dovede dál rozvíjet projekt pražského Deníku,“ dodal Gallo.

-mav-