CME podporuje jednotný systém měření videa

pondělí, 23. září 2019, 12:05 Aktuality, TV MediaGuru

Zástupci provozovatelů televizního vyslání z různých zemí řešili možnosti společného postupu v oblasti digitálního videa.

Zástupci členů EMA na setkání v Aténách, zdroj: CME

Zástupci členů EMA na setkání v Aténách, zdroj: CME

Majitel televize Nova, společnost CME, se zúčastnila setkání Evropské mediální aliance (EMA), která sdružuje televizní vysílatele z několika zemí. Jednání, které se uskutečnilo v polovině září v Aténách, řešilo společné otázky, kterým televizní provozovatelé čelí. „Absence jednotného pracovního rámce zpomaluje distribuci videí napříč trhy EMA a brání zadavatelům reklamy plně využít potenciál prémiových evropských katalogů,“ stojí v závěrečné zprávě setkání.

Představitelé EMA zároveň chtějí vytvořit jednotný systém pro měření videa a napříč partnerských trhů provozovat adresovatelnou TV. „EMA sdílí vizi, že spojení sil na evropské úrovni a implementace sdílených iniciativ v mnoha zemích nabízí jedinečnou příležitost exponenciálně zvýšit rychlost digitální transformace,“ konstatují ve zprávě.

Setkání Evropské mediální aliance se zúčastnily Antenna Group (jihovýchodní Evropa), ProSiebenSat.1 (Německo), Channel 4 (Velká Británie), TF1 (Francie), Mediaset (Itálie), Central European Media Enterprises (střední a východní Evropa) a Impresa (Portugalsko).

„Summit je skvělou příležitostí mít výkonné představitele vedoucích evropských médií na jednom místě a jeho výstupy umožní maximalizovat potenciál sledování video obsahu. My všichni chceme hrát hlavní roli při formování oborových norem pro sjednocenou měnu měření a adresovatelné TV a CME se těší na zřízení společných iniciativ EMA ve střední a východní Evropě," uvedl Christoph Mainusch, jeden ze dvou výkonných ředitelů CME.

-mav-