ČT spouští zpravodajská studia v Plzni a v Ústí nad Labem

pondělí, 16. září 2019, 07:20 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize míří do dalších regionů. Otevírá studia v Plni a v Ústí nad Labem.

Studio ČT v Plzni, foto: Česká televize

Studio ČT v Plzni, foto: Česká televize

Česká televize rozšiřuje svá zpravodajská studia. K již fungujícím studiím v Hradci Králové a Českých Budějovicích se od pondělí 16. září připojí Plzeň a od úterý také Ústí nad Labem.

„Česká televize nabízí oproti zpravodajství jiných médií dvě výrazné odlišnosti. Máme nejhustší síť vlastních zahraničních zpravodajů a silnou síť regionálních zpravodajů. Právě posilování lokálního kontextu ve vysílání je jedním z dlouhodobých cílů, který jsme si stanovili. V tomto směru jsme učinili významný krok před třemi lety, kdy jsme otevřeli studia v Budějovicích a v Hradci. Díky otevření Plzně a Ústí nad Labem nyní máme zázemí pro velmi kvalitní zpravodajské pokrytí všech regionů České republiky,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Česká televize přináší téměř dvě hodiny regionálního zpravodajství denně. Kromě každodenní spolupráce s editory na přípravě reportáží pro kontinuální vysílání ČT24 a pro pořad Zajímavosti z regionů bude úkolem nových zpravodajů především příprava příspěvků pro zpravodajskou relaci Události v regionech, která se vysílá na ČT1 a ČT24.

Studio ČT v Ústí nad Labem, foto: Česká televize

Studio ČT v Ústí nad Labem, foto: Česká televize

Podoba nových studií vychází z projektové dílny nedávno zesnulého architekta Michaela Klanga, který se podílel i na přípravě předchozího zázemí pro zpravodajské posádky na jihu a východě Čech. Studia disponují jak vlastní odbavovací režií a mobilní přenosovou technikou, tak zpravodajskou střižnou. Kromě hlavních vysílacích studií jsou redaktorům k dispozici také menší studia s klíčovacím pozadím, které umožní vysílání vstupů s hosty tak, jak je divák zná z běžného vysílání České televize.

-mav-