ČT uvede detektivní seriál Princip slasti od 14. října

úterý, 1. října 2019, 14:05 TV MediaGuru

Nový detektivní seriál Princip slasti se natáčel ve třech zemích střední a východní Evropy.

Princip slasti, foto: ČT

Princip slasti, foto: ČT

Koprodukční detektivní seriál Princip slasti o záhadných vraždách mladých žen, na kterém se podílely štáby české, polské a ukrajinské, začne Česká televize vysílat od pondělí 14. října. Ve vysílání se objeví každé pondělí od 20:00. Připraveno je deset dílů seriálu, který se řadí k největším koprodukčním projektům České televize.

Děj se odehrává paralelně v Oděse, Varšavě a v Praze. Do akce se pouští tři naprosto odlišní vyšetřovatelé v podání Karla Rodena, Małgorzaty Buczkowské a Sergeye Strelnikova. Na webu České televize iVysílání.cz bude seriál vůbec poprvé k vidění v originálním znění s titulky. V televizním vysílání uvidí diváci dabovanou verzi.

Česká televize představila novinářům seriál v úterý dopoledne. Producentka České televize Kateřina Ondřejková označuje seriál za sebevědomou moderní středoevropskou detektivku. „Důmyslný scénář velmi přirozeně posouvá děj příběhu z Oděsy do Varšavy a Prahy," uvedla. Jednotlivé díly seriálu nejsou uzavřené, děj se tak odkrývá po jednotlivých dílech. Není přitom vyloučené, že Česká televize přijde také s druhou řadou. Jak uvedla pro MediaGuru.cz, záležet bude na zájmu, který seriál mezi diváky vyvolá. Polská strana by údajně o pokračování zájem měla.

V Polsku už vysílání seriálu Princip slasti běží, započalo letos v červnu. Vysílá ho placená stanice Canal+. Na Ukrajině zatím vysílaní seriálu zahájeno nebylo, mělo by se tak stát do konce roku. O seriál je ale údajně zájem i ze strany velkých evropských zemí a je tak možné, že Princip slasti se bude vysílat i v některých jiných státech.

„Podobný seriál tu zatím nebyl. Jedná se o kriminálku odehrávající se současně ve třech zemích během pouhých deseti dní a nocí. Ti nejlepší herci z těchto regionů tak měli možnost hrát ve svém rodném jazyce. Vyšetřují záhadné vraždy mladých žen, vedoucí hluboko do světa patriarchální nadvlády nad ženami. Tři různorodá města, jako Praha, Varšava a Oděsa, pak nabízejí pozoruhodnou lokalitu k vyprávění poutavého děje,“ uvedl režisér Dariusz Jabłoński.

Princip slasti

  • scénář: Maciej Maciejewski
  • režie: Dariusz Jabłoński
  • kamera: Martin Žiaran, Paweł Dyllus, Andrey Lisetskiy
  • hudba: Michał Lorenc
  • producenti: Apple Film Production, Dariusz Jabłoński, Izabela Wojcik, Violetta Kaminska
  • výkonná producentka ČT: Jarmila Hoznauerová
  • kreativní producentka ČT: Kateřina Ondřejková
  • hrají: Karel Roden, Małgorzata Buczkowska, Sergey Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš, Martin Pechlát, Jan Vlasák, Dmitriy Oleshko, Robert Gonera, Stanislav Boklan, Marcin Tyrol a další

Bližší informace o seriálu si můžete přečíst v materiálu uloženém níže.

-mav-