Economia ustavila Radu pro redakční nezávislost

čtvrtek, 19. září 2019, 09:55 Aktuality, Tisk MediaGuru

Rada má chránit redakční nezávislost všech tištěných i digitálních titulů Economie a garantovat, že jejich obsah nepodléhá zásahům ze strany vlastníka.

Misha Glenny, foto: Economia

Misha Glenny, foto: Economia

Z podnětu jediného akcionáře společnosti Economia Zdeňka Bakaly zahájí ve čtvrtek 19. září činnost nový orgán EconomieRada pro redakční nezávislost. Rada má z pozice zcela nezávislého orgánu hájit svobodnou žurnalistiku a bude dohlížet na to, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez zásahů ze strany vlastníka. Předsedou Rady je britský dlouholetý novinář se znalostí českého prostředí a jazyka Misha Glenny.

Dalšími členy jsou německá novinářka Alice Bota, polský novinář a bohemista Aleksander Kaczorowski a odborník na média Václav Štětka.

„Rada pro redakční nezávislost bude pojistkou nebojácné, svobodné žurnalistiky, kterou tituly Economie představují. Chceme čtenáře svojí činností ujistit, že redaktoři nejsou ovlivňováni vlastnickými či politickými zájmy. Naše rozhodování a názory přitom budou zcela nezávislé na akcionáři a orgánech Economie,“ říká Misha Glenny.

„V době, kdy je důvěryhodnost médií v nebývalé míře ohrožována, musí Economia svým čtenářům zaručit, že se mohou s jistotou spoléhat na informace, které v jejich titulech dostávají. Je to nezbytné jak z etického, tak z obchodního hlediska,“ řekl Zdeněk Bakala.

-mav-