Konference Flema se zaměří na digitál a jeho efektivitu

středa, 4. září 2019, 11:20 Reklama MediaGuru

Transparentnost, efektivita a měřitelnost jsou často zmiňované termíny v digitální reklamě. Věnovat se jim bude i pravidelná konference Flema 2019.

Hynek Cimoradský, foto: Flemedia

Hynek Cimoradský, foto: Flemedia

Další ročník konference zaměřené na efektivní mediální kampaně Flema Media Conference se odehraje ve čtvrtek 26. září 2019 v Praze. K letošním tématům, která se budou na konferenci probírat, patří například transparentní digitální nákup, efektivita digitálních kampaní nebo to, jak vytvořit dobré kampaně.

K účastníkům v úvodu konference promluví Stephen Broderick, CEO společnosti FirmDecisions a globální komerční ředitel Ebiquity. Ve svém příspěvku se bude věnovat transparentnímu digitálnímu nákupu v digitálním věku. Na jeho přednášku navážou Zdeněk Fogl, digital marketing manager Lego Group, a Ondřej Matula, senior client business partner Nielsen Admosphere, kteří se zaměří na efektivitu digitálních kampaní. Společně ji budou ukazovat na případové studii Lego.

Nad tím, zda se dají dobré kampaně naučit a jak vůbec poznáme, že je děláme líp než ostatní, se zamyslí Tomáš Brych, vedoucí oddělení marketingové komunikace E.ON.

K tématu efektivity digitálních kampaní se znovu vrátí Daniel Mansour, partner pořádající společnosti Flemedia. V prezentaci chce účastníkům ukázat, jak změnit plánování a vyhodnocování kampaní a zvýšit tak její efektivitu až v desítkách procent. A proč se nemáme spokojit jen s informací o počtu kliků.

Pohled zadavatele nabídne Grant McKenzie, regional marketing director skupiny Asahi Breweries Europe. Ze svých zkušeností promluví o napětí v marketingu a v médiích a naznačí, jak dosáhnout potřebného klidu k úspěšnému podnikání. 

Také letošní ročník Flema se ohlédne za mediálními kampaněmi, které uspěly na reklamním festivalu Cannes Lions

Více o programu a cílech konference můžete číst v odpovědích Hynka Cimoradského, managing partnera společnosti Flemedia, která konferenci pořádá. Informace jsou k dispozici i na webových stránkách konference

Výběr přednášejících na Flemedia 2019: Zleva (nahoře) Stephen Broderick, Zdeněk Fogl, Ondřej Matula, zleva (dole) Tomáš Brych, Daniel Mansour, Grant McKenzie.

Výběr přednášejících na Flemedia 2019: Zleva (nahoře) Stephen Broderick, Zdeněk Fogl, Ondřej Matula, zleva (dole) Tomáš Brych, Daniel Mansour, Grant McKenzie.

Otázky pro Hynka Cimoradského

Jaká témata jsou stěžejní pro letošní ročník konference Flema?

Letošní ročník konference Flema je více než jindy zaměřen na digitální oblast reklamy. Transparentnost, efektivita a měřitelnost jsou často zmiňované termíny. Flema přinese k tomuto tématu mezinárodní nadhled i čerstvé lokální zkušenosti, například ze společného projektu společností Lego a Nielsen Admosphere.

Platí stále, že Flema chce poskytovat inspiraci pro efektivní komunikaci, nebo se koncept konference postupem doby mění a rozšiřuje?

Konference Flema má stále za cíl přinášet zadavatelům praktické rady a návody, jak efektivněji řídit mediální investice. Samozřejmě, chceme i inspirovat případně ukazovat nová či netradiční řešení, která fungují. V tomto ohledu je to stále stejné. Na druhou stranu svět se mění, a my se musíme měnit s ním, abychom byli stále aktuální a pro zadavatele byla naše konference stále zdrojem znalostí, na který se mohou spolehnout.

Kdybyste měl vybrat tři přednášky, na které by měli účastníci určitě zavítat, které by to byly?

Je těžké vybrat pouze tři, každý rok se snažíme, aby všechny byly zajímavé, inspirativní a přinesly divákům něco nového. Letos je v panelech zastoupeno mnoho lidí z praxe, kteří se mohou podělit se svými zkušenostmi, což věřím, že bude pro posluchače lákavé.

Kdo by měl podle vás na konferenci přijít a co by si z ní měl ideálně odnést?

Konference je primárně zaměřena na zadavatele, kteří mají na starosti mediální rozpočty a řeší, jak je efektivně investovat. Samozřejmě, že k nám chodí i lidé z mediálních agentur a médií, protože poskytujeme platformu pro vzájemné setkávání a diskusi lidí z různých oblastí tohoto odvětví. Je vítán každý, kdo chce získat praktické tipy, rady a návody, které jim pomohou v každodenní práci. Dále každý, kdo se zajímá o to, jak zefektivnit investice do médií. Také ten, kdo chce dělat zajímavější a chytřejší kampaně, ale i ten, kdo se chce dozvědět jen něco nového.

-mav-