Novým předsedou ADC je David Suda z WMC|Grey

čtvrtek, 19. září 2019, 10:55 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Po šesti letech střídá ve funkci předsedy Art Directors Clubu Radouane Hadj Moussu David Suda z WMC|Grey.

David Suda, nový předseda Art Director Club, foto: Lukáš Neasi

David Suda, nový předseda Art Director Club, foto: Lukáš Neasi

Art Director Club má nové vedení. Předsedou se stal kreativní ředitel WMC|Grey David Suda. Po šesti letech tak vystřídá Radouane Hadj Moussu, který se rozhodl do dalšího funkčního období již nekandidovat. Ke změnám došlo i ve výkonném výboru.

„Na kreativitě mám nejraději to, když sleduji, jak se věci vyvíjí a jak různí lidé do projektů přinášejí nové pohledy. Proto se moc těším na to, kam David a jeho tým bude klub směřovat dál. Gratuluji ADC k zvolení skvělého předsedy a výboru,” shrnuje své rozhodnutí Radouane Hadj Moussa, kreativní ředitel DDB, který nadále zůstává aktivním členem klubu.

David Suda zvítězil s programem, ve kterém se zaměřuje na zviditelnění dílčích aktivit klubu, zejména pak na spolupráci se studenty a klienty. Podle Sudy by mělo dojít k určitým změnám i v klubem pořádané soutěži ADC Creative Awards a v posílení pozitivního vnímání oboru reklamy u veřejnosti.

„Mým největším úkolem je uvést věci do pohybu. Rád bych, aby klub ADC byl vnímán ve více souvislostech než jen jako pořadatel ,Louskáčků‘. Ve výboru ADC jsem působil již dva roky a měl jsem možnost si udělat obrázek o tom, co a jak dělat. Mojí výhodou je, že přebírám klub v dobrém stavu. ADC Creative Awards vnímám jako prestižní kreativní soutěž a v členské základně klubu najdete mladé kreativní naděje i ostřílené legendy české reklamy,” říká nově zvolený předseda ADC Czech Republic.

V rámci svého programu Suda doporučil nominovat do výkonného výboru předem vybrané jednotlivce s jasnou specializací. Členové klubu souhlasili s jeho výběrem, a po boku nového předsedy tak zasednou Jana Bauerová (Kaspen/JvM), Roman Číhalík (Comtech Can), Kateřina Hobrlandová (Freelance), Miky Karas (Scholz & Friends), Jan Marcinek (Freelance), Klára Palmer (McCANN), Pavel Wilhelm Přibyl (Freelance) a Martin Svetlík (Symbio).

Výkonný výbor ADC CR (zleva): David Suda, Martin Svetlík, Pavel Wilhelm Přibyl, Miky Karas, Kateřina Hobrlandová, Roman Číhalík, Klára Palmer, Jana Bauerová a Jan Marcinek, foto: Lukáš Neasi

Výkonný výbor ADC CR (zleva): David Suda, Martin Svetlík, Pavel Wilhelm Přibyl, Miky Karas, Kateřina Hobrlandová, Roman Číhalík, Klára Palmer, Jana Bauerová a Jan Marcinek, foto: Lukáš Neasi

Kateřina Hobrlandová, která se dlouhá léta starala o produkční a organizační záležitosti klubu, se z pozice výboru bude dále věnovat organizaci ADC Creative Awards. V její dosavadní funkci ji nahradila Jana Pokorná Valenčíková.

Art Directors Club je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je růst kreativní úrovně v komerční komunikaci a tvůrčích oborech. Posláním spolku je zejména vzájemné předávání zkušeností v oboru, rozvoj profesního života v komerční komunikaci a vzdělávání. Spolek sdružuje tvůrčí pracovníky reklamních agentur i společností poskytujících servis a výrobu v komerční komunikaci a dále nezávislé tvůrčí pracovníky, kteří převážnou nebo významnou měrou působí v oboru komunikace jako grafici, textaři, režiséři, designéři, fotografové apod.

-stk-