Televize Óčko startuje podzimní vysílací schéma

středa, 4. září 2019, 12:30 Aktuality, TV MediaGuru

Všechny stanice hudební televize Óčko nasazují od září na podzimní vysílací schéma.

Zdroj: Óčko

Zdroj: Óčko

Hudební televize Stanice O přechází od začátku září na podzimní schéma vysílání. Od 16. září začne vysílat cestopis Tomáš Vintr on Tour. Sedmnáctidílný seriál přenese diváky do exotických destinací jako Bali, Brazílie, Saudská Arábie nebo Japonsko a ukáže, jak cestovat po vlastní ose. Hlavním partnerem pořadu je pivo Excelent, pořad se bude vysílat v pondělí od 17:30 a v reprízách v sobotu od 18:00 a v neděli od 19:00.

Novou sérií pokračuje i pořad Smartmania o trendech ze světa smartphonů a nových technologiích. „Nově ho bude moderovat Dominik Vršanský,“ uvedl programový ředitel Óčka Alexandr Guha. Do standardních vysílacích časů se vrací také interaktivní moderovaná talk show Mixxxer Show. Vysílat se opět bude od pondělí do středy od 15:05 do 17:00 hodin. V prvních týdnech se v pořadu objeví například Leoš Mareš (3. 9.), Mikolas Josef (9. 10.) nebo Ben Cristovao (10. 10.).

Tomáš Vintr on Tour, foto: Óčko

Tomáš Vintr on Tour, foto: Óčko

Stanice Óčko Star je zaměřená na největší hity od osmdesátek po současnost. Kromě playlistových pořadů jako jsou Devadesátky, zařazuje opět do vysílání moderovaný pořad s hudebními aktualitami nazvaný Shaker. „Pořad jsme zkrátili na hodinu a vsadili na samostatné moderátory v čele s Bořkem Slezáčkem,“ popsala dramaturgyně pořadu Martina Hřebíková. Premiéra pořadu Shaker se bude vysílat vždy ve středu od 17:00 hodin a repríza v neděli od 11:00 hodin. Vystoupí zde např. skupina Holki (4. 9.), Noid Bárta (11. 9.) nebo zpěvačka Lenka Filipová (25. 9.).

Óčko Shaker, foto: Óčko

Óčko Shaker, foto: Óčko

Nejmladší stanice Óčko Black se zaměřením na hip-hop a další styly „black music“ přináší po prázdninách pod hlavičkou Rewind! první český hip-hopový pořad - legendární 5. element. V úterý od 22:00 hodin a v repríze ve středu o půlnoci si díky němu diváci připomenou, jak vypadala rapová scéna před patnácti lety. „Je v tom hodně nostalgie a jsou tam z dnešního pohledu bizarní a vtipné momenty. Představíme vybrané díly v původní podobě i s dobovými klipy a grafikou pod hlavičkou Rewind!,“ říká hudební dramaturg Óčko Black. Nový je pak pořad Tripleshot, kde trojici klipů vybírají samotní interpreti, svůj výběr na začátku září představí Renné Dang a Paulie Garand.

Po letní pauze přináší Óčko také několik eventů. Průmyslový palác v Praze se už počtvrté promění v prostor pro fanoušky hudby a youtuberingu – Kamiq You Fest. Festival se uskuteční 14. září. O den dříve (13.9.) bude patřit holešovické výstaviště fanouškům festivalu Hip Hop Žije. Obě akce spolupořádá Óčko s televizí Prima Cool. Trojlístek zářijových hudebních akcí uzavře festival Pořádná porce zábavy, který se koná 19. září v Riegrových sadech v Praze a partnerem je KFC.

-mav-