Centrum Stromovka na Letné otevře 21. listopadu

úterý, 29. října 2019, 13:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Nové obchodní centrum na pražské Letné nabídne Lidl, čajovou mixologii Teayo, herní koutek i studio Fitinn

Centrum Stromovka nabídne kancelářské prostory i přes 90 obchodních jednotek, zdroj: Centrum Stromovka.

Centrum Stromovka nabídne kancelářské prostory i přes 90 obchodních jednotek, zdroj: Centrum Stromovka.

Centrum Stromovka na Praze 7 se otevře 21. listopadu. Na celkové ploše 15 700 m2 nabídne více než 90 obchodních jednotek, ale také 5500 m2 kancelářských prostor a 500 parkovacích míst. 

„Celý koncept multifunkčního obchodně-administrativního projektu je zaměřen mimo obvyklé kategorie zejména na jídlo, zábavu a služby zákazníkům. Orientuje se ale také na podporu byznysu a podnikání. Třetí a čtvrté patro budovy zaujímají moderní kancelářské prostory s velkorysými střešními terasami, vlastním vstupem a recepcí. Centrum tak v podstatě na jednom místě nabídne vše, co člověk potřebuje,“ vysvětluje marketingová manažerka Centra Stromovka Anna Pucová.

V centru Stromovka bude k dispozici prodejna supermarketu Lidl, jež představuje v České republice vůbec první prodejnu řetězce v rámci nákupního centra. „Svým zákazníkům nabídneme sortiment i služby v kvalitě, na kterou jsou zvyklí. Vzhled prodejny je navržen tak, aby korespondoval s vizuálním stylem budovy,“ představuje prodejnu manažer centra Marek Dörfl.

Součástí centra bude vedle běžného food courtu i koncept stravovací pop-up zóny s názvem Parket. Nacházet se v ní bude první čajová mixologie v Česku Teayo, gruzínské bistro Cheese N‘ Boat, prodejna čerstvých ryb Rybistro, centrální nápojový bar, cukrárnu HF Pastry Academy s výběrovými zákusky či Roots BBQ, které připravuje masové speciality a burgery na kouři z dubového dřeva. Centrem Parketu se stane bar umístěný kolem vrostlého stromu s vlastním točeným pivem Letenský ležák.

„Centrum Stromovka si klade za cíl stát se komunitním centrem, místem pro sousedská setkání,“ osvětluje záměr Pucová. Proto nabídne rovněž krytý dětský koutek o rozloze 200 m2, kde bude probíhat celodenní program včetně výtvarných workshopů a dílen každý den od 9 do 20 hodin. Pro zájemce o fitness bude otevřeno studio Fitinn na ploše větší než 1 000 m2. V přípravě je i saunový svět.  

Celých 5 500 m2 třetího a čtvrtého patra bude věnováno kancelářským prostorám. K dispozici bude dále podzemní parkoviště s kapacitou 500 parkovacích míst, z nichž až 150 míst poskytne centrum k pronájmu za zvýhodněnou cenu k nočnímu parkování obyvatelům Prahy 7. K dispozici bude rovněž automyčka, dobíjecí stanice PRE point určená k nabití elektromobilů a nabíječky pro elektrokola.

Ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy bude k centru přivedena nová autobusová linka číslo 156 se zastávkou v ulici Strojnická. Svoji činnost zahájí v den otevření. Pro pěší návštěvníky se Centrum Stromovka nachází v docházkové vzdálenosti od zastávek tramvaje Veletržní palác a Kamenická, metra linky C Vltavská, parku Stromovka i od Letenských sadů.

-stk-