CME: Nova ve třetím čtvrtletí dál zvyšuje provozní zisk

čtvrtek, 17. října 2019, 08:15 TV MediaGuru

Televizní skupina CME oznámila výsledky za třetí čtvrtletí a prvních devět měsíců letošního roku.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Televizní skupina Nova zvýšila v letošním třetím čtvrtletí výnosy o 9 %, resp. o 3 % podle aktuálního směnného kurzu. Za tři letošní čtvrtletí se pak výnosy Novy zvýšily v meziročním srovnání o 9,4 %, resp. o 2,2 % podle aktuálního kurzu a celkově dosáhly 161,6 mil. USD (cca 3,7 mld. Kč). Vyplývá to z výsledků mateřské CME, které oznámila ve čtvrtek ráno.

Provozní zisk před odpisy a amortizací OIBDA rostl výrazněji: ve třetím čtvrtletí meziročně o 21 % a za první tři čtvrtletí o 17 %. Růst ale brzdí silný kurz USD k evropským měnám. Při jeho zohlednění je růst ve třetím čtvrtletí v ukazateli OIBDA na českém trhu o 14 % a za tři čtvrtletí o 10 %. Celkově za tři čtvrtletí dosáhl výše 64,75 mil. USD (cca 1,5 mld. Kč).

Výnosy a OIBDA v zemích CME, zdroj: CME

Výnosy a OIBDA v zemích CME, zdroj: CME

„Míříme do posledních měsíců roku 2019 s dalšími vynikajícími výsledky, které zlepšují naše vyhlídky, což nás v tomto roce vedlo ke zvýšení výhledu OIBDA. To vede k dalšímu snižování zadluženosti. S platbou ve třetím čtvrtletí jsme nyní splatili více než půl miliardy dolarů dluhu v posledních dvou letech," uvedl Michael del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME.

„Měli jsme úspěšný začátek podzimní sezóny, což přineslo vyšší podíl publika v hlavním vysílacím čase v každé zemi a zvýšení našeho náskoku před naším nejbližším konkurentem. Díky tomu vzrostl podíl na reklamním trhu ve čtyřech zemích, který byl tažený Českou republikou," dodal druhý ředitel Christoph Mainusch.

CME kromě České republiky působí také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Vedle Česka zisk OIBDA vzrostl ve třetím čtvrtletí i ve všech dalších zemích, vyjma Bulharska, kde klesl o 45,8 procenta. Výnosy při konstantních směnných kurzech stouply ve všech zemích, při aktuálních směnných kurzech však klesly v Bulharsku a v Rumunsku.

Výnosy celé skupiny CME ve všech zemích, ve kterých působí, za první tři čtvrtletí vystoupaly na 469 mil. USD (10,8 mld. Kč), což bylo o 1,4 % méně než ve stejném období loni (snížení je způsobeno růstem kurzu dolaru), bez zahrnutí kurzových výkyvů se zvýšily o 6 %.  Příjmy z reklamy klesly o tři procenta, při konstantních směnných kurzech však vzrostly o čtyři procenta. Provozní zisk OIBDA představoval za první tři čtvrtletí 2019 celkově 152,8 mil. USD (3,5 mld. Kč), o 16 % víc než loni.

Podrobné výsledky můžete číst zde.

-mav-