Svaz moderní energetiky spouští spot o klimatu

neděle, 13. října 2019, 09:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Svaz moderní energetiky ČR chce novou kampaní rozhýbat debatu o řešení změny klimatu.

Zdroj: Repro YT Svaz moderní energetiky ČR

Zdroj: Repro YT Svaz moderní energetiky ČR

Svaz moderní energetiky ČR představuje novou kampaň, jejíž cílem je rozproudit debatu o řešení klimatických změn. Jako východisko doporučuje rozvoj obnovitelných zdrojů, které mohou nahradit spalování uhlí při výrobě elektřiny.

Kampaň pracuje s dvouminutovým spotem, pod jehož tvorbou je podepsán režisér Jan Látal, produkční Jan Pažin a společnost nice.film. Ve spotu účinkuje nejen široká veřejnost, například sedlák Láďa z Hané, ale i odborníci a firmy, které nabízejí řešení ve formě obnovitelných zdrojů energie. Zapojili se třeba zaměstnanci společnosti JRD, která staví vysoce účinné bytovky, a tým výzkumníků z UCEEB ČVUT, stojící za mikroelektrárnou Wave. Hlavní záběry se natáčely ve dvou lokalitách Chocni a na Vyškovsku. Na konci spotu jsou diváci vyzváni k podepsání podpory Nové energie Česka.

Spot Svazu moderní energetiky ČR

„Česká vláda připravila plán rozvoje výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, podle kterého by její množství narostlo během následujících 10 let o pouhý jeden procentní bod. V rozvoji moderní energetiky nás předběhnou i státy, jakými jsou Litva, Nizozemsko nebo Slovensko. Prostřednictvím výzvy Nová energie Česka proto žádáme veřejnost o podporu restartu rozvoje obnovitelných zdrojů v Česku. V příští dekádě můžeme vsadit na výstavbu levných solárních nebo větrných elektráren. Šancí pro českou ekonomiku jsou také inovace například ve vývoji baterií nebo elektromobilů,” říká Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky.

Svaz se v komunikaci chce zaměřit nejen na veřejnost, ale i firmy, a to především na sociálních sítích.

-stk-